REKLAMA

Duda, Szydło, Kaczyński, a może Macierewicz? Któremu politykowi Polacy ufają najbardziej

  • Autor: GP
  • 28 listopada 2016 15:17
Duda, Szydło, Kaczyński, a może Macierewicz? Któremu politykowi Polacy ufają najbardziej Andrzej Duda, od kiedy objął funkcję prezydenta RP, cieszy się wysokim zaufaniem społecznym. (fot.:Grzegorz Jakubowski/KPRP/prezydent.pl)

• W badaniu zaufania do polityków króluje Andrzej Duda (42,3 proc.), za nim premier Beata Szydło (38,7 proc) i Paweł Kukiz ( 35,9 proc).
• Polityczny lider PiS, Jarosław Kaczyński z drugiej strony zestawienia. Nie ufa mu (59,7 proc.) Tylko szef MON Antoni Macierewicz wzbudza większą niechęć (65,4 proc.).

W listopadzie IBRiS zapytał Polaków o ich stosunek do głównych aktorów życia polityczno-społecznego. W zestawieniu pojawili się liderzy partii politycznych, posłowie, ministrowie i inni politycy.

Zestawienie zderzyło ze sobą zarówno zaufanie, jak i niechęć Polaków do konkretnych osób. W badaniu suma gotowych zaufać i niechętnych konkretnej osobie to 100 proc.

Liderem jest prezydent Andrzej Duda, który cieszy się zaufaniem 42,3 proc. Polaków. Przeciwnie nastawionych do prezydenta jest 48,9 proc.proc. pytanych. Za prezydentem, znalazła się premier.Beata Szydło - cieszy się zaufaniem 38,7 proc. Polaków. Nie ufa jej jednak ponad połowa 52,2 proc. Polaków.

Blisko premier Szydło są Paweł Kukiz i Mateusz Morawiecki. Odpowiednio z zaufaniem 35,9 proc. Kukiz i 33,2 proc. wicepremier ds. ekonomicznych. Tych polityków za niegodnych ich zaufania uważa odpowiednio 36,1 proc. i 37,3 proc.

Ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę za godnego zaufania postrzega 32,5 proc. pytanych. Jego elektorat negatywny jest dość wysoki. Za niegodnego zaufania Ziobrę ma spory odsetek ludzi, 57,7 proc.

Następnie pojawiają się rządowe i poselskie nazwiska:

- Ryszard Petru, zaufanie 30 proc. i niechęć 41,5 proc.,
- Jarosław Kaczyński, zaufanie 27 proc. i niechęć 59,7 proc.,
- Władysław Kosiniak-Kamysz, zaufanie 25,7 proc. i niechęć 27,1 proc.,
- Antoni Macierewicz, zaufanie 23,8 proc. i niechęć 65,4 proc.,
- Barbara Nowacka, zaufanie 22,8 proc, i niechęć 30,7 proc.,
- Jarosław Gowin, zaufanie 21,7 proc. i niechęć 50,4 proc.,
- Grzegorz Schetyna, zaufanie 19,9 proc. i niechęć 50,4 proc.

Badanie przeprowadzono na zlecenie Onet.pl, a wykonał je instytut IBRiS. Wyniki opublikowano w poniedziałek (28 listopada).

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA