REKLAMA

Duda: "Za życiem" to ważny, prorodzinny element działalności rządu

  • Autor: bad/PAP
  • 06 listopada 2016 13:08
Duda: "Za życiem" to ważny, prorodzinny element działalności rządu W ocenie prezydenta kompromis aborcyjny jest niewystarczający. Fot. twitter

To jest kolejny, ważny, prorodzinny element działalności rządu i uważam, że należy to docenić - mówi prezydent Andrzej Duda, pytany o uchwaloną w piątek ustawę o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin "Za życiem".

W ocenie Andrzeja Dudy, ochronie ze strony państwa służy pakiet "Za życiem", który został przedstawiony przez rząd premier Beaty Szydło.

"Dobrze, że po raz pierwszy w Polsce po 1989 roku zaproponowano zmiany, które mają wesprzeć rodziny, które poprzez trudną ciążę, znajdują się w ciężkiej sytuacji, że państwo polskie wyciąga do nich rękę. To jest kolejny, ważny, prorodzinny element działalności rządu i uważam, że należy to docenić. W miarę jak będzie wzrastała zamożność polskiego społeczeństwa i państwa, to program ten powinien być rozbudowywany" - powiedział prezydent.

"Jeżeli chodzi o tzw. kompromis aborcyjny, niestety jest tak, co przyznają także lekarze, że nie chroni on w wystarczającym stopniu dzieci z niepełnosprawnościami, w tym dzieci z zespołem Downa. I to jest coś, z czym ja pogodzić się nie mogę. I jeżeli ktoś mnie dzisiaj pyta o kompromis, to ja mówię wprost - z tego punktu widzenia jest on niewystarczający. I to wymaga zmian, taka jest moja osobista opinia. Ale podkreślam raz jeszcze, że nie zgadzam się, aby kobiety były karane. Kobieta w ciąży, zwłaszcza w trudnej ciąży, jest w bardzo szczególnej sytuacji, przede wszystkim psychicznej i musi być pod ochroną państwa" - zaznacza prezydent.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA