REKLAMA

Dymisja Ewy Kopacz zdaniem Ryszarda Czarneckiego: "Polacy zapamiętają kłótliwą panią premier"

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 12 listopada 2015 16:18
Dymisja Ewy Kopacz zdaniem Ryszarda Czarneckiego: "Polacy zapamiętają kłótliwą panią premier" "Byłem tym przemówieniem zażenowany" fot. Facebook

- To wystąpienie nie było przemówieniem ustępującej prezes rady ministrów, to był czysto partyjny speach kandydata na szefa klubu parlamentarnego Platformy - tak o wystąpieniu Ewy Kopacz mówi dla Parlamentarny.pl Ryszard Czarnecki z PiS, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego.

Zdaniem Ryszarda Czarneckiego dzisiejsze przemówienie Ewy Kopacz nie było przemówieniem pożegnalnym, było aktem walki o szefa klubu Platformy Obywatelskiej.

– To wystąpienie nie było przemówieniem ustępującej prezes rady ministrów, to był czysto partyjny speach kandydata na szefa klubu parlamentarnego Platformy. Pani premier Kopacz, zamiast podziękować Polakom za 8 lat ich cierpliwości, w zasadzie starała się przekonać wyłącznie - nie innych posłów czy obywateli, podatników, wyborców - tylko własnych posłów, że jest lepsza niż Sławomir Neumann jako szef klubu. Muszę powiedzieć, że siedziałem, jako wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, wśród byłych marszałków sejmu i senatu, i nawet ludzie niezwiązani z PiS byli tym przemówieniem zażenowani – mówi Ryszard Czarnecki.

Jego zdaniem wygłoszonym przemówieniem, Ewa Kopacz zapisze się w pamięci Polaków jako „kłótliwa pani premier”. Pytany natomiast o przestrogi kierowane w stronę Prawa i Sprawiedliwości, komentuje:

- Prawdę mówiąc ktoś, kto był marszałkiem sejmu i nasze projekty wkładał do sejmowej zamrażarki, raczej powinien przeprosić niż pouczać – twierdzi wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Laura 2015-11-12 19:44:44
    Jestem pełna podziwu dla Pani Premier! Serdecznie dziękuję za ogromny wysiłek i pracę na rzecz Polski i PO. Gdyby nie jej determinacja Platforma na pewno nie osiągnęłaby ponad 20 % poparcia.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA