REKLAMA

Dymisje w rządzie komentują politycy, aktywiści i... była minister

  • Autor: MIW
  • 13 marca 2018 12:23
Dymisje w rządzie komentują politycy, aktywiści i... była minister Piotr Woźny i Mateusz Morawickie jeszcze niedawno wspólnie zapowiadali program wsparcia termomodernizacji. (fot. KPRM / Twitter.com)

W ciągu kilku zaledwie dni z rządu odwołanych zostało 17 wiceministrów. Wśród nich również ci, którzy z racji zakresu swoich obowiązków mieli bliskie związki ze środowiskiem samorządowym. Najwięcej komentarzy wywołało chyba odwołanie odpowiedzialnego za walkę ze smogiem Piotra Woźnego oraz roszady w resorcie cyfryzacji.

  • Zaniepokojenie odwołaniem Piotra Woźnego wyraziła Fundacja ClientEarth Prawnicy dla Ziemi. Głos w tej sprawie zabrał również marszałek małopolski.
  • Odwołanie swych niedawnych zastępców komentowała na twitterze również Anna Streżyńska, była minister cyfryzacji.
  • Informując o zmianach w ministerstwach premier Mateusz Morawiecki mówił, że mają one na cele usprawnienie pracy rządu.

Zmiany w rządzie to nie są zmiany personalne, ani polityczne, tylko usprawniające pracę rządu - oświadczył premier Mateusz Morawiecki. Czytaj: Premier: 17 wiceministrów do dymisji. Zmiany mają usprawnić pracę rządu

- W naszej opinii decyzja Premiera Morawieckiego grozi osłabieniem, a być może nawet zamrożeniem działań polskiego rządu na rzecz walki ze smogiem - działań pilnych, koniecznych i społecznie oczekiwanych. Chcielibyśmy jasnej deklaracji, że dzisiejsza dymisja nie oznacza wstrzymania prac rządu nad poprawą jakości powietrza w naszym kraju i związaną z tym ochroną zdrowia Polaków – tak odwołanie Piotra Woźnego (wiceministra Przedsiębiorczości i Technologii oraz pełnomocnika rządu ds. czystego powietrza) komentuje Agnieszka Warso-Buchanan radca prawny z Fundacji ClientEarth Prawnicy dla Ziemi.

Do odwołania Woźnego odniósł się też marszałek Małopolski, Jacek Krupa. Przypomniał, że walka ze smogiem została przez premiera Morawieckiego przedstawiona jako priorytet i stąd powołanie dla Piotra Woźnego.

- Szumna konferencja, pełna pustych haseł jako reakcja na orzeczenie Trybunału. Dziś – dymisja pełnomocnika. Tak poważnie Premier traktuje walkę ze smogiem. Komedia – ocenił marszałek małopolski.

Pojawiły się rzecz jasna także komentarze typowo polityczne. Cytowany przez portal wiadomo.co Sławomir Neumann, szef klubu parlamentarnego PO stwierdził, że zmiany w rządzie to tylko „kolejna próba oszustwa”

- Dowiedzieliśmy się, że 17 wiceministrów zmieni wizytówki. Nie będą wiceministrami, ale jak pan Piotr Woźny zamiast wiceministrem pozostanie pełnomocnikiem premiera do walki ze smogiem. To jest oszustwo i fikcja, robienie Polaków w balona – mówi Neumann.

Roszady w ministerstwie cyfryzacji (z wiceministrów odeszli tam Krzysztof Silicki i Krzysztof Szubert) nie uszły uwadze Anny Streżyńskiej, do niedawna jeszcze szefowej tego ministerstwa.

- Dzięki @KrzysiekSzubert. Polska nie tylko była pełnoprawnym członkiem Jednolitego Rynku Cyfrowego, ale i jego liderem, mającym ważne inicjatywy podejmowane przez Wspólnotę Europejską. Świetny wiceminister, doskonały Pełnomocnik Rządu. Szkoda, że misja tak bardzo niedoceniona – skomentowała na twitterze Streżyńska. Była minister cyfryzacji podała też dalej komentarz dotyczący odwołania wiceministra Silickiego.

- W związku z dzisiejszym odwołaniem min. K.Silickiego trzeba sobie jasno powiedzieć, że w resorcie @MC_GOV_PL - odpowiedzialnym za #cyberbezpieczeństwo, tym tematem nie zajmuje się już praktycznie nikt - czytamy w podanym przez Streżyńską komentarzu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA