REKLAMA

Dyscyplinarka w PO? Schetyna i Nitras jeszcze nie na ostrzu noża

  • Autor: GP/PAP
  • 19 stycznia 2017 12:29
Dyscyplinarka w PO? Schetyna i Nitras jeszcze nie na ostrzu noża Sławomir Nitras, był zwolennikiem pozostawania posłów opozycji na sali w Sejmie. (fot.: youtube.com)

• Po tym, jak w Sejmie posłowie PO opuścili sale plenarną i zawiesili protest, jawne niezadowolenie z tego faktu wyraził Sławomir Nitras.
• Te opinie nie spodobały się liderowi partii. Schetyna upomniał Nitrasa, że posłowie muszą uświadomić sobie konsekwencje podważania demokratycznych decyzji partii.
• Grzegorz Schetyna skrytykował też Mariusz Błaszczaka. Według niego szef MSWiA "nie rozumie istoty demokracji".

- Jeżeli Sławomir Nitras będzie się dystansował od decyzji klubu i zarządu partii to będzie to kłopot - zaakcentował Grzegorz Schetyna w czwartek (19 grudnia) w Onet.pl. Schetyna dodawał, że posłowie muszą uświadomić sobie konsekwencje podważania demokratycznie wypracowanych decyzji całej partii.

Schetyna i Nitras odmiennie widzą zawieszenie przez PO protestu w Sejmie, które udało się wypracować w parlamencie w ubiegłą środę (11 stycznia). Nitras był jednym z najbardziej zaangażowanych w działanie posłów PO w czasie protestu.

- Nie możemy rezygnować z prawa i tego nie zrobimy - mówił 4 stycznia dla RMF FM. - Możemy mówić o tym, że Marszałek Sejmu Marek Kuchciński przekroczył regulamin zawieszając posła Szczerbę, możemy mówić, że nadużył regulaminowych zapisów, ale z Konstytucji nie zrezygnujemy.

Czytaj też: MSWiA zmieni przepisy o migracji

W PO wtórowała mu np. poseł Agnieszka Pomaska. Oboje posłów było określonych w mediach jako zwolennicy twardego kursu wobec PiS.

Schetyna nie przeprosi Mariusza Błaszczaka

Nitras nie jest jedynym politykiem, który popadł z Grzegorzem Schetyną w konflikt. Szef MSWiA, Mariusz Błaszczak zirytował lidera PO słowami o protestach pod Sejmem z dnia 16 grudnia. Przypomnijmy, że Błaszczak uważa działania stołecznej policji za uzasadnione. Komenda w Warszawie szuka osób podejrzanych o zakłócanie porządku w nocy w piątek głosowania budżetu na rok 2017.

Mariusz Błaszczak nie stroni od krytyki wobec opozycji. Dla wielu, jako szef MSWiA powinien bardziej ważyć słowa i opinie. (źródło: youtube.com)

- Jeżeli ktoś mówi takie rzeczy, jak dzisiaj minister Mariusz Błaszczak, to znaczy - jeżeli autoryzuje akcje rozpoznawania ludzi, którzy protestowali przed Sejmem - to znaczy, że nie rozumie istoty demokracji - powiedział Schetyna.

Więcej krytyki wobec Błaszczaka ze strony PO

Znaczne i znamienne słowa o tym, co powiedział i jak uzasadniał działanie policji, wygłosił też Borys Budka.

- Mariusz Błaszczak upolitycznił służby mundurowe, zmusza policję do ścigania obywateli, powinien podać się do dymisji - mówił Budka, który recenzował działanie MSWiA jako członek gabinetu cieni PO. Dla budki tylko poczucie humoru, mogłoby być plusem w osobie i działaniu szefa MSWiA.

- Tylko człowiek z wyjątkowym poczuciem humoru mógł grozić posłom 10-letnim więzieniem za to, że bronili polskiej Konstytucji, wolności mediów i regulaminu Sejmu - powiedział Budka.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA