REKLAMA

Dzieci nie będą odbierane biednym rodzinom

  • Autor: Parlamentarny.pl (AS)
  • 23 grudnia 2015 11:14
Dzieci nie będą odbierane biednym rodzinom Umieszczanie dzieci w pieczy zastępczej, ma być środkiem ostatecznym. (fot. Frédéric de Villamil/Flickr.com/CC BY-SA 2.0)

Dzieci nie będą odbierane rodzicom z powodu trudnej sytuacji ekonomicznej rodziny – tak zdecydował rząd przyjmując projekt nowelizacji ustawy Kodeks rodzinny i opiekuńczy - poinformowała Kancelaria Premiera.

Regulacja przygotowana przez ministra sprawiedliwości stanowi wypełnienie obietnicy złożonej przez premier Beatę Szydło w exposé, w którym wskazała, że jednym z priorytetów rządu jest wsparcie rodziny i zapewnienie jej bezpiecznego funkcjonowania - czytamy w komunikacie.

Jak tłumaczy Kancelaria, w praktyce nowe rozwiązania mają przeciwdziałać pochopnemu odbieraniu dzieci rodzicom oraz umieszczaniu ich w rodzinie zastępczej lub placówce opiekuńczo-wychowawczej.

Umieszczanie dzieci w pieczy zastępczej, ma być środkiem ostatecznym stosowanym przez sąd opiekuńczy. Wcześniej musi on jednak zrobić wszystko, aby innymi środkami przywrócić prawidłowe funkcjonowanie rodziny.

Jednocześnie rozdzielenie rodziców i dzieci wyłącznie z powodu ubóstwa –  wbrew woli rodziców – nie będzie możliwe. Chodzi o to, aby rodzinie mającej problemy bytowe pomóc, a nie odbierać jej dzieci - argumentuje Kancelaria.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA