REKLAMA

Dzieci nie wystąpią w reklamach?

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 05 września 2016 10:52
Dzieci nie wystąpią w reklamach?  Jeśli zakaz występowania dzieci w reklamach wszedłby w życie, oznaczałoby to, że najmłodsi nie mogliby pojawiać się w reklamach produktów i usług skierowanych do nich właśnie (fot. pixabay)

• Sejmowa komisja kultury uważa, że dzieci nie powinny występować w reklamach leków czy banków.
• Propozycją zakazu wykorzystywania wizerunku małoletnich w spotach zajmą się posłowie.

O sprawie informuje "Dziennik Gazeta Prawna". "DGP" cytuje opinię sejmowej komisji kultury i środków przekazu, z której wynika, że najmłodsi odbiorcy są "wykorzystywani jako maszynki do wyciągania pieniędzy z kieszeni rodziców i od małego przyzwyczajani do roli nieświadomych konsumentów”.

Opinia została sporządzona na prośbę komisji ds. petycji, która zajmuje się sprawą wprowadzenia ustawowego zakazu występowania osób małoletnich w reklamach. Wyjątkiem miałyby być spoty promujące odzież.

Jeśli zakaz występowania dzieci w reklamach wszedłby w życie, oznaczałoby to, że najmłodsi nie mogliby pojawiać się w reklamach produktów i usług skierowanych do najmłodszych, ale też w tych, które kierowane są do dorosłych. Dzieci nie mogłyby, tak jak się to dzieje obecnie, pojawiać się w reklamach banków, samochodów, leków, jedzenia czy zabawek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Anna wieczorkowska 2016-09-06 10:51:06
    Słusznie, mogą być wykorzystywane postacie bajkowe.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA