REKLAMA

Dzień Edukacji Narodowe, Szydło: Bycie nauczycielem to powołanie i misja

  • Autor: PAP
  • 14 października 2016 13:50
Dzień Edukacji Narodowe, Szydło: Bycie nauczycielem to powołanie i misja Z okazji święta wszystkich pracowników oświaty w kancelarii premiera odbywa się uroczystość wręczenia nauczycielom i pedagogom odznaczeń państwowych. (Fot. Twitter/KancelariaPremiera)

• Bycie nauczycielem to jest służenie, powołanie i misja - powiedziała premier Beata Szydło podczas uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
• Zaznaczyła, że nauczyciele pomagają uczniom poznawać świat i radzić sobie z problemami.

- To święto (...) tych, którzy uczą. Pełnią niezwykle odpowiedzialną, ale jakże piękną misję. Bycie nauczycielem to jest służenie. To jest misja, to jest powołanie - powiedziała w piątek premier.

Zaznaczyła, że Dzień Edukacji Narodowej to także święto tych, którzy odbierają wiedzę od nauczycieli. - Zdobywają przygotowanie do swoich przyszłych zawodów, uczą się ciekawości świata, uczą się poznawać świat, radzić sobie z trudnościami, ale także uczą się tego, co w życiu najważniejsze: poczucia odpowiedzialności, poczucia patriotyzmu, bycia po prostu dobrym człowiekiem - podkreśliła Szydło.

Czytaj też: Agata i Andrzej Duda piszą list do nauczycieli za granicą

Pogratulowała uczniom, którzy odebrali stypendia Prezesa Rady Ministrów. - Wierzę głęboko, że to dopiero początek sukcesów, jakie się przed wami otwierają. Wierzę głęboko w to, że dzisiejszy dzień zmotywuje was, aby jeszcze wyżej się wspinać w tej drodze w poznawaniu świata i odkrywania świata i czynienia tego świata lepszym - mówiła do nich.

Z okazji święta wszystkich pracowników oświaty w kancelarii premiera odbywa się uroczystość wręczenia nauczycielom i pedagogom odznaczeń państwowych oraz stypendiów prezesa Rady Ministrów najlepszym uczniom szkół ponadgimnazjalnych.

Dzień Edukacji Narodowej obchodzony jest 14 października, w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej - pierwszego w Europie ministerstwa oświaty - która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce. Dzień Edukacji Narodowej wprowadzono w 1982 r., w miejsce obchodzonego wcześniej Dnia Nauczyciela.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA