REKLAMA

Dzień Nauczyciela, Anna Zalewska: Praca nauczyciela zasługuje na wyrazy wdzięczności

  • Autor: PAP/AT
  • 14 października 2017 11:11
Dzień Nauczyciela, Anna Zalewska: Praca nauczyciela zasługuje na wyrazy wdzięczności Minister edukacji złożyła życzenia nauczycielom (fot. men.gov.pl)

Minister edukacji narodowej Anna Zalewska z okazji Dnia Edukacji Narodowej wystosowała do nauczycieli specjalny list.

List opublikowano na stronie internetowej resortu edukacji.

"Szanowni Nauczyciele, z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim nauczycielom, pedagogom i wychowawcom oraz pracownikom szkół i placówek oświatowych życzę zrealizowania planów i spełnienia marzeń. Składam również życzenia zdrowia, pomyślności, dalszych sukcesów w pracy zawodowej i szczęścia w życiu osobistym" - napisała minister.

"Każdego dnia z ogromną pasją i poświęceniem wkładają Państwo wiele wysiłku w wychowywanie i nauczanie młodych ludzi. Będąc mistrzami i autorytetami dla swoich uczniów, pomagają im Państwo przygotowywać się do dorosłego życia" - dodała.

Życzenia MEN z okazji Dnia Edukacji Narodowej (fot.men.gov.pl)

Zalewska zaznaczyła, że w tym uroczystym dniu pamięta także o nauczycielach polonijnych, którzy podtrzymują poczucie tożsamości narodowej, dbają o naukę języka polskiego i promocję naszej kultury poza granicami kraju.

Czytaj też: Premier do nauczycieli: Dziękuję za wkład w budowanie przyszłości Polski

"Praca każdego nauczyciela zasługuje na najwyższe uznanie i wyrazy wdzięczności" - podkreśliła.

Dzień Edukacji Narodowej obchodzony jest 14 października, w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej - pierwszego w Europie ministerstwa oświaty - która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce. Wprowadzono go w 1982 r., w miejsce obchodzonego wcześniej Dnia Nauczyciela.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA