REKLAMA

Dzierżawski: PiS zlekceważył swoich wyborców. Mam nadzieję, że to wypadek przy pracy

  • Autor: PAP/JS
  • 05 października 2016 19:13
Dzierżawski: PiS zlekceważył swoich wyborców. Mam nadzieję, że to wypadek przy pracy Komitet Inicjatywy Ustawodawczej Stop Aborcji (fot. stopaborcji.pl)

PiS lekceważy swoich wyborców odrzucając obywatelski projekt dot. zakazu aborcji; mam nadzieję, że to "wypadek przy pracy" - komentował Mariusz Dzierżawski z Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej Stop Aborcji po zakończeniu sejmowej komisji sprawiedliwości.

Podczas środowego posiedzenia sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka, która zajęła się obywatelskim projektem zaostrzającym przepisy dot. aborcji posłowie przyjęli wniosek o odrzucenie projektu. Wnioski w tej sprawie złożył Witold Czarnecki (PiS) oraz grupa posłów PO.

Komentując odrzucenie projektu Mariusz Dzierżawski z Fundacja PRO - Prawo do Życia, która należy do Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej Stop Aborcji ocenił, że "PiS zlekceważył swoich wyborców".

- Mam nadzieję, że na posiedzeniu plenarnym ta sprawa wróci i Sejm skieruje ten projekt ponownie do komisji. Mam nadzieję, że to wypadek przy pracy - stwierdził w rozmowie z dziennikarzami.

Dzierżawski wyraził opinię, iż wnioskodawcy projektu obywatelskiego oczekują "przede wszystkim, by dzieci w łonach matek przestały być mordowane, to jest najważniejsza sprawa". Tymczasem - jak mówił - PiS odrzuca projekt obywatelski, choć mówił wcześniej, że projekty obywatelskie "będzie traktował poważnie".

- Nie mam pretensji do nikogo, ja po prostu żałuję tych mordowanych dzieci; wstyd mi za polityków, którzy oszukali swoich wyborców - mówił Dzierżawski.

- Przegrały mordowane dzieci, przegrali politycy, którzy opowiadali się w kampanii wyborczej za prawem do życia, a dzisiaj stchórzyli. Dziś przegrali ci, którzy nie odważyli się powstrzymać zabijania mordowanych dzieci - dodał.

Dopytywany, kogo dokładnie ma na myśli stwierdził, że "jest to proste do zweryfikowania".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Lp 2016-10-06 00:17:24
    Facet idz sie utopic po dzisiejszym wystepi w sejmie i zadz sobie swoimi j..... a nie kobietami
  • Jan Smolka 2016-10-05 20:51:06
    Proponuję aby każdy z członków organizacji antyaborcyjnych udowodnił że zaadoptował i wychowuje niepełnosprawne dziecko. Zacznijmy traktowac się poważnie.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA