REKLAMA

Dziesiąte urodziny CBA

  • Autor: GP
  • 13 czerwca 2016 13:00
Dziesiąte urodziny CBA Mariusz Kamiński był pierwszym w historii szefem CBA. (fot.:cba.gov.pl)

• CBA powstało dokładnie dziesięć lat temu.
• Kierownictwo służby, minister koordynator służb specjalnych i posłowie z komisji nadzorującej CBA obchodzili jubileusz Biura w Warszawie.

W piątek (10 czerwca) Centralne Biuro Antykorupcyjne świętowało dokładnie dekadę istnienia. Służba powstała w 2006 roku, na mocy ustawy z 9 czerwca 2006 roku.

Okrągłą rocznicę powstania CBA uczczono spotkaniem w ośrodku szkoleniowym służby w Lucieniu. Ernest Bejda, obecny szef CBA wraz z zastępcami Bogdanem Sakowiczem i Grzegorzem Ocieczkiem przywitali gości: koordynatora ds. służb specjalnych Mariusza Kamińskiego, przewodniczącego komisji ds. służb specjalnych Marka Opiołę oraz jego zastępcę Pawła Kukiza.

Udział wzięli także zastępca prokuratora generalnego, prokurator krajowy Bogdan Świeczkowski, doradca szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego Andrzej Zybertowicz i dyrektor departamentu bezpieczeństwa narodowego w KPRM Jarosław Maćkowiak.

Czytaj: Podatek handlowy wraca na obrady rządu

Zwieńczeniem obchodów 10-lecia powstania CBA była uroczysta msza św. w Bazylice Świętego Krzyża w Warszawie.

CBA ma za cel walkę z przestępczością zorganizowaną, korupcyjną w administracji państwowej i na styku biznesu, gospodarki i legislacji. Jest to autonomiczna służba podległa bezpośrednio premierowi RP.

Jej powstanie było obietnicą wyborczą PiS w 2005 roku, a w głosowaniu nad ustawą, która powołała CBA do istnienia za biurem głosowali także ówcześni posłowie PO.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)
REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA