REKLAMA

"Dzisiaj służby wzajemnie się podsłuchują zamiast współpracować"

  • Autor: AS
  • 16 listopada 2015 16:22
"Dzisiaj służby wzajemnie się podsłuchują zamiast współpracować" Leszek Miller i Bogusław Liberadzki w czasie rozmowy z dziennikarzami (fot. sld.org.pl)

Ważne jest, aby premier wystąpiła na forum Rady Europejskiej z inicjatywą ujednolicenia działania służb. Dzisiaj służby wzajemnie się podsłuchują zamiast współpracować - powiedział Leszek Miller w rozmowie z dziennikarzami.

Fakt, iż minister Kultury i Nauki oraz minister odpowiedzialny za rozwój to również wicepremierzy, oznacza, że będą mieli więcej do powiedzenia. Konieczne jest stworzenie przepisów określających zasady współpracy pomiędzy instytucjami w państwie i na arenie międzynarodowej na wypadek zagrożenia - powiedział Leszek Miller.

Zdaniem polityka, należy zwiększyć w przyszłym budżecie wydatki na agencje wywiadu i bezpieczeństwa wewnętrznego. Dodał również, że Beata Szydło powinna wystąpić na forum Rady Europejskiej z inicjatywą ujednolicenia działania służb. Dzisiaj służby wzajemnie się podsłuchują zamiast współpracować - dodał Miller.

Z kolei europoseł Bogusław Liberadzki powiedział, że w Brukseli jest życzliwe oczekiwanie na pierwszą wizytę pani Premier, deklaracje i czyny nowego rządu. - Teraz najważniejsze są sprawy bezpieczeństwa, pakiet morski, pakiet kolejowy i oszczędnościowy oraz pakiet Junckera - powiedział. Dodał także, że od Polski oczekuje pozostania na drodze proeuropejskiej i że będziemy akcentować nasze interesy narodowe w Unii Europejskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA