REKLAMA

Ekspert: Prezydent Duda coraz lepiej wypada w mediach

  • Autor: GP
  • 13 listopada 2015 11:21
Ekspert: Prezydent Duda coraz lepiej wypada w mediach Prezydent Andrzej Duda w czasie obchodów 11 listopada (fot. E. Radzikowska-Białobrzewska, prezydent.pl)

Wystąpienia w sejmie, które zainaugurowały nową kadencję parlamentu, są szeroko komentowane i poddawane analizie. Konrad Pudło, z agencji Pentagon Research ocenił dla Parlamentarny.pl, że wczorajszy dzień zapisze się na duży plus dla głowy państwa.

- Prezydent Andrzej Duda, z każdym dniem, coraz lepiej wypada w mediach – zaznacza w rozmowie z Parlamentarny.pl Pudło. – Przede wszystkim jego wystąpienia są naturalne, a język ciała spójny z tym co mówi. Znacznie gorzej, w ocenie eksperta, wypada premier Ewa Kopacz. - Agresywny i ostry ton wypowiedzi, mocne słowa skierowane do PiS to rady, które mogli podpowiedzieć Ewie Kopacz tylko jej najwięksi wrogowie - dodaje.

Inni politycy

- W ostatnich badaniach fokusowych dobrze wypada też Ryszard Petru, jest coraz bardziej charyzmatycznym liderem – kontynuuje ocenę głównych aktorów sceny politycznej, prezes zarządu Pentagon Research. - Równie dobre oceniany jest Rafał Trzaskowski z PO, respondenci wysoko oceniają jego wystąpienia publiczne, chociaż wskazują, że… nie potrafi kłamać, często bowiem widać, że co innego myśli niż mówi.

Trudno powiedzieć, jak inauguracyjne posiedzenie parlamentu odbije się na sondażach poparcia dla partii politycznych. Możliwe, że spotęgują tendencje z początku listopada, w której wyraźnie widać odpływ poparcia dla PO i rośnie poparcie Nowoczesnej.

W ocenie przygotowanej dla portalu Wirtualna Polska Grzegorz Balawajder, politolog z Uniwersytetu Opolskiego mówi, że po ustaleniu składu rządu PiS może także stracić świeżo pozyskanych wyborców o centrowych poglądach. Winna może być nominacja Antoniego Macierewicza na szefa MON. Z punktu widzenia partii, wyeksponowanie go teraz ma jednak umocnić twardy elektorat, kluczowy i ważniejszy dla PiS, teraz po wyborach.

Polacy żywo zainteresowani polityką

Konrad Pudło zaznacza także, że gorąca, polityczna jesień jest punktem ogniskującym zainteresowanie opinii publicznej. Polacy, przy całej antypatii do elit politycznych, obserwują życie parlamentu.

- Zainteresowanie jest bardzo wysokie, dawno w polskim sejmie nie było tylu nowych posłów, są nowe partie i oczywiście po raz pierwszy od 1989 jedna partia ma większość parlamentarną – mówi Pudło.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA