REKLAMA

Elżbieta Rafalska: Ciągle mamy duże grupy osób, które można prowadzić na rynek pracy

  • Autor: PAP/AT
  • 06 września 2017 12:28
Elżbieta Rafalska: Ciągle mamy duże grupy osób, które można prowadzić na rynek pracy Nie spodziewa się wzrostu stopy bezrobocia we wrześniu - powiedziała minister pracy (Elżbieta Rafalska, fot.premier.gov.pl)

Jeśli chodzi o bezrobocie, to nie wpadamy tu w euforię - powiedziała szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska, komentując dane na temat stopy bezrobocia w sierpniu.

Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej podało, że stopa bezrobocia w sierpniu 2017 r. wyniosła 7,1 proc.

"Jeśli chodzi o bezrobocie, to nie wpadamy tu w euforię. Mówimy, że ciągle mamy duże krajowe zasoby, które można wykorzystać: dużą rzeszę biernych zawodowo i ciągle powinniśmy zachęcać te osoby do powrotu na rynek pracy" - powiedziała szefowa Elżbieta Rafalska, komentując dane o bezrobociu.

Jak podkreśliła, nie spodziewa się wzrostu stopy bezrobocia we wrześniu. "Bardziej spodziewałabym się albo utrzymania poziomu sierpniowego, albo nawet kolejnego spadku" - mówiła minister.

Zaznaczyła, że dobra sytuacja na rynku pracy przekłada się m.in. na wzrost płac. "Czekaliśmy na ten efekt od dawna. Wreszcie wynagrodzeniami gonimy inne kraje" - stwierdziła szefowa MRPiPS. Dodała, że niskie bezrobocie przekłada się też na poczucie bezpieczeństwo wśród rodzin, które nie obawiają się już utraty pracy z dnia na dzień.

Według MRPiPS stopa bezrobocia w sierpniu w porównaniu do lipca br. nie uległa zmianie. Liczba bezrobotnych na koniec sierpnia 2017 r. wyniosła ponad 1 mln 137 tys. (na podstawie meldunków nadesłanych przez wojewódzkie urzędy pracy) i w porównaniu do lipca br. spadła o 2,6 tys. czyli 0,2 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA