REKLAMA

Elżbieta Rafalska: Dzięki 500 plus zyskujemy na arenie międzynarodowej

  • Autor: PAP/AT
  • 31 maja 2017 09:55
Elżbieta Rafalska: Dzięki 500 plus zyskujemy na arenie międzynarodowej Program "Rodzina 500 plus" ruszył w kwietniu 2016 r. (fot.twitter.com/MRPiPS_GOV_PL)

Szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska podkreśliła, że rządowy program "Rodzina 500 plus" nie powoduje dezaktywizacji zawodowej kobiet.

"Rządowy program "Rodzina 500 plus" nie powoduje dezaktywizacji zawodowej kobiet. Uważnie monitoruję dane, również na poziomie regionów i żadnych niepokojących sygnałów nie ma" - podkreśliła szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.

"Sytuacja na rynku pracy jest bardzo korzystna. Zmienia się dynamicznie, systematycznie rośnie zatrudnienie i spada bezrobocie. Dzięki temu też na arenie międzynarodowej zyskujemy. Poprawia się nasz wizerunek, a dystans do średniej w Unii Europejskiej w zakresie głównych wskaźników opisujących sytuację na rynku pracy jest coraz mniejszy" - powiedziała Rafalska na konferencji prasowej.

Czytaj też: 500 plus także na pierwsze dziecko?

Program "Rodzina 500 plus" ruszył w kwietniu 2016 r. Korzysta z niego ponad 2 mln rodzin, a świadczenie otrzymuje prawie 4 mln dzieci. Program wspiera 55 proc. wszystkich polskich dzieci do 18. roku życia. Do rodzin trafiło już w sumie 21 mld zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Neo-Propaganda Sukcesu 2017-05-31 11:35:33
    PISowska manipulacja. Tradycyjne odwracanie kota. Przeczytajcie tekst dokładnie odwrotnie i będziecie mieli prawdę z jednym wyjątkiem - bezrobocia. Jest ono niskie właśnie dlatego że wiele kobiet rezygnuje z pracy zawodowej przez 500+ a także ponieważ rodacy nie zauważając wzrostu dobrobytu, nie tylko nie wracają do kraju ale w dalszym ciągu emigrują.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA