REKLAMA

Elżbieta Rafalska: Ojcem 500 plus jest Jarosław Kaczyński

  • Autor: PAP/JS
  • 10 lipca 2017 18:54
Elżbieta Rafalska: Ojcem 500 plus jest Jarosław Kaczyński Minister Rafalska opowiadała, że idea tego świadczenia "rodziła się na etapie" (fot. Ministerstwo Rodziny/twitter)

Nie ma dwóch zdań, że ojcem programu Rodzina 500 plus jest Jarosław Kaczyński - mówiła w wielkopolskim Lesznie minister rodziny Elżbieta Rafalska. Minister podkreślała, że program jest jednym z instrumentów, poprzez które rząd chce wspierać rodzinę.

Szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej wzięła udział w gali wręczenia "Leszczyńskiego becikowego", przyznawanego przez Radę Miejską Leszna. Jest to jednorazowy dodatek, w wysokości 1 tys. zł z tytułu urodzenia dziecka.

Pytana przy tej okazji o genezę ogólnopolskiego programu Rodzina 500 plus, szefowa resortu rodziny stwierdziła: "Nie ma dwóch zdań, że ojcem 500 plus jest Jarosław Kaczyński i zapewniam państwa, że DNA nie trzeba sprawdzać". Dodała też, że bez wątpienia matką tego rządowego programu jest premier Beata Szydło.

Minister Rafalska opowiadała, że idea tego świadczenia "rodziła się na etapie, kiedy" w PiS pracowano nad programem wyborczym. Jak przypomniała, szefową zespołu, który się tą kwestią zajmował była obecna premier Szydło. "Ale to były dalece bardziej nieśmiałe pomysły, niż ten 500 plus" - podkreśliła Rafalska.

"Wtedy prezes Jarosław Kaczyński, oglądając te nasze pomysły, powiedział: to jest za mało, to musi być mocniejsze działanie. I wtedy powiedział o takim świadczeniu, jakie dzisiaj mamy i o wysokości tego świadczenia, które rodziło olbrzymie skutki finansowe" - dodała.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA