REKLAMA

Elżbieta Rafalska podsumowuje działanie programu 500 plus

  • Autor: PAP/EM
  • 16 lutego 2017 13:42
Elżbieta Rafalska podsumowuje działanie programu 500 plus Wprowadzony w kwietniu ub. roku program 500 plus działa bez zastrzeżeń i jest stale monitorowany (fot. pixabay)

• Zamiana pieniędzy z programu 500 plus na inną formę świadczeń to marginalne przypadki – powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.
• Dodała, że na 2,7 mln rodzin pobierających świadczenie, takich zamian w skali kraju jest 1005.

Szefowa MRPiPS zainaugurowała w czwartek (16 lutego) w Poznaniu spotkania z przedstawicielami samorządów, którzy realizują w regionach rządowy program "Rodzina 500 plus". Jak zapowiedziała, podobne spotkania mają się odbyć w przeciągu dwóch najbliższych tygodni w każdym z województw.

Minister podkreśliła na konferencji prasowej, że wprowadzony w kwietniu ub. roku program 500 plus działa bez zastrzeżeń i jest stale monitorowany - zarówno przez ministerstwo, jak i na poziomie wojewódzkim. Zdaniem Rafalskiej program spełnia swoje zadania, a przypadki zamiany świadczenia pieniężnego na inne jego formy są marginalne. Jak zaznaczyła, na 2,7 mln rodzin pobierających świadczenie, takich zamian w skali kraju jest ok. 1005.

Taką możliwość przepisy dopuszczają, gdy rodzina wydaje środki z programu niezgodnie z jego przeznaczeniem. Można wówczas wypłacać świadczenia w formie rzeczowej lub w formie opłacania usług (np. opłat za przedszkole, kolonie, zajęcia dodatkowe itp.)

Więcej tutaj.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA