REKLAMA

Elżbieta Rafalska: Staramy się uczynić świat dla osób niepełnosprawnych przyjemniejszym i łatwiejszym

  • Autor: PAP/AT
  • 15 października 2017 11:29
Elżbieta Rafalska: Staramy się uczynić świat dla osób niepełnosprawnych przyjemniejszym i łatwiejszym Międzynarodowy Dzień Niewidomych: Elżbieta Rafalska złożyła życzenia osobom niewidomym i niedowidzącym (Elżbieta Rafalska, fot.premier.gov.pl)

O państwa problemach pamiętamy i staramy się je rozwiązać - napisała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska w życzeniach z okazji Międzynarodowego Dnia Niewidomych.

• Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska złożyła osobom niewidomym i niedowidzącym życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Niewidomych.

• Dużo zdrowia, dużo miłości, ludzkiej życzliwości i wszystkiego najlepszego w ten Międzynarodowy Dzień Osób Niewidomych - życzyła.

• Zaznaczyła, że resort pracuje nad rozwiązaniami, które mogłyby uczynić świat dla tych osób łatwiejszym.

Szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska w umieszczonym na twitterze nagraniu podkreśliła, że obchodzony w niedzielę Międzynarodowy Dzień Niewidomych to "okazja, żeby zrozumieć, przybliżyć i poznać problemy, z jakimi stykają się osoby niewidome i osoby niedowidzące".

Zapewniła, że ministerstwo pracuje nad rozwiązaniami, które mogłyby uczynić świat dla osób niepełnosprawnych "przyjemniejszym" i "łatwiejszym". "O państwa problemach pamiętamy i staramy się je rozwiązać" - zaznaczyła.

Czytaj też: Będą zmiany w systemie orzekania o niepełnosprawności

Rafalska podkreśliła, że ten dzień jest okazją, żeby przede wszystkim pogratulować i złożyć życzenia osobom niewidomym i niepełnosprawnym. "Dużo zdrowia, dużo miłości, ludzkiej życzliwości i wszystkiego najlepszego w ten Międzynarodowy Dzień Osób Niewidomych" - życzyła.

Podziękowała również osobom, które okazują niewidomym pomoc i wsparcie. "To są ich bliscy, ich rodziny, często asystenci, sąsiedzi. Ci wszyscy, którzy są uczestnikami życia osób niewidomych i niedowidzących, które je wspierają, pomagają, ułatwiają to życie" - wymieniła szefowa MRPiPS.

Rafalska wyraziła nadzieję, że o swoich problemach będziemy "wzajemnie pamiętali przez cały rok, a nie tylko w jednym tak bardzo uroczystym dniu".

"Wszystkiego najlepszego państwu życzę" - zakończyła minister.

Międzynarodowy Dzień Niewidomych - zwany też Międzynarodowym Dniem Białej Laski - obchodzony jest na świecie 15 października corocznie od 1964 roku. Celem święta jest przybliżenie społeczeństwu problemów, z którymi na co dzień zmagają się osoby niewidome i niedowidzące. W Polsce ten dzień oficjalnie po raz pierwszy obchodziliśmy w 1993 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA