REKLAMA

Elżbieta Rafalska: Zbadamy zróżnicowanie płac kobiet i mężczyzn w resortach

  • Autor: PAP/EM
  • 15 marca 2017 13:56
Elżbieta Rafalska: Zbadamy zróżnicowanie płac kobiet i mężczyzn w resortach Elżbieta Rafalska (fot. KPRM)

Do końca roku Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce zbadać jak wygląda zróżnicowanie płac kobiet i mężczyzn w resortach - zapowiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

• W najbliższych miesiącach przeprowadzone zostanie badanie, które sprawdzi zróżnicowanie w resortach płac kobiet i mężczyzn.

• Minister Elżbieta Rafalska zapewnia, że nie będzie tolerować dyskryminacji w płacach ze względu na płeć.

• Szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej zauważyła, że różnice w płacach kobiet i mężczyzn w ostatnich latach zmniejszają się.

Rafalska podkreśliła, że dobrym przykładem jest resort rodziny i pracy. "Zrobiliśmy badania zróżnicowania wynagrodzeń i w moim resorcie kobiety zarabiają jeden proc. więcej niż mężczyźni. Mamy tu mężczyzn na kierowniczych stanowiskach, zarówno, jako dyrektorów, zastępców dyrektorów, naczelników, a jednak to kobiety zarabiają więcej" - powiedziała.

Zapowiedziała, że w najbliższych miesiącach przeprowadzone zostanie badanie, które sprawdzi w resortach zróżnicowanie płac kobiet i mężczyzn. "Wyposaży nas to w informacje. Zobaczymy, czy taka sytuacja, jak w moim resorcie, występuje w innych resortach. Czy gdzieś występuje głębsze zróżnicowanie i z czego to wynika. Wtedy możemy się do tego odnieść" - wyjaśniała szefowa resortu rodziny i pracy.

Jak zaznaczyła, nie może być dyskryminacji w płacach ze względu na płeć. "Jeżeli wykonujemy tę samą pracę i mamy ten sam zakres kompetencji, kwalifikacji to wynagrodzenia proponowane kobietom i mężczyznom powinny być takie same. Tego płeć absolutnie nie powinna różnicować" - stwierdziła.

Więcej tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA