REKLAMA

Emerytura: PiS chce podnieść wiek emerytalny rolników

  • Autor: SadyOgrody.pl/AT
  • 14 września 2016 09:33
Emerytura: PiS chce podnieść wiek emerytalny rolników PiS chce podnieść wiek emerytalny dla rolników do 60 lat dla kobiet i do 65 lat dla mężczyzn (fot.pixabay)

• PiS planuje od 31 grudnia 2017 roku podnieść im wiek emerytalny aż o 5 lat.
• Na propozycje rządu już zgodziła się sejmowa podkomisja.

Dzięki staraniom PSL, rolnicy mogą teraz przechodzić na emeryturę już w wieku 55 lat (kobiety) lub 60 lat (mężczyźni), o ile przepracowali 30 lat. Takie rozwiązanie ludowcy wywalczyli dla polskiej wsi po ciężkich bojach z Platformą Obywatelską, gdy ta rozpoczęła proces podnoszenia wieku emerytalnego.

PiS w zaakceptowanym przez rząd prezydenckim projekcie ustawy chce podnieść wiek emerytalny dla rolników do 60 lat dla kobiet i do 65 lat dla mężczyzn. Dla wielu oznacza to, że nigdy nie doczekają się emerytury, bo rolnicy żyją statystycznie krócej niż mieszkańcy miast.

Czytaj też: ARiMR potwierdziła ile wypłacono rolnikom dopłat bezpośrednich

Takie działania zarekomendowała już sejmowa podkomisja oceniając prezydencki projekt dotyczący wieku emerytalnego. PSL jest za przyjęciem projektu społecznego, który pozwalałby rolnikom przechodzić na emeryturę na obecnych warunkach.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA