REKLAMA

Emerytura: PiS "szykuje zamach na pieniądze emerytów"

  • Autor: AT
  • 13 lutego 2017 11:26
Emerytura: PiS "szykuje zamach na pieniądze emerytów" Nie możemy traktować wkładu emerytalnego jako swego rodzaju rachunku oszczędnościowego na starość – mówi wiceminister pracy Marcin Zieleniecki (fot.pixabay.com)

• Świadczenia emerytalne otrzymają jedynie osoby, które udowodnią, że opłacały składki przez minimalny okres 15 lat.
• Pozostali stracą prawo do emerytury.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie odda składek, jeśli emeryt nie udowodni, że opłacał je przez co najmniej 15 lat – alarmuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Jak pisze dziennik, rząd PiS „szykuje zamach na pieniądze przyszłych emerytów”. Chodzi o to, że świadczenia emerytalne otrzymają jedynie osoby, które udowodnią, że opłacały składki przez minimalny okres 15 lat.

Czytaj też: Oni dostaną najniższą emeryturę. Dlaczego?

Pozostali stracą prawo do emerytury. Nie zobaczą też pieniędzy już wpłaconych do ZUS. "Nie możemy traktować wkładu emerytalnego jako swego rodzaju rachunku oszczędnościowego na starość” – taką wypowiedź wiceministra pracy Marcina Zielenieckiego cytuje „DGP”.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA