REKLAMA

Europoseł PiS: Obraz Polski w USA jest wykrzywiony przez lewicowe media

  • Autor: GP
  • 22 czerwca 2016 10:15
Europoseł PiS: Obraz Polski w USA jest wykrzywiony przez lewicowe media Politycy PiS na spotkaniu z senatorem Johnem McCainem. (fot.:twitter.com/TomaszPoreba)

• Politycy PiS odwiedzili USA. To odpowiedź na list amerykańskich senatorów zaniepokojonych sytuacją w naszym kraju.
• Europoseł Tomasz Poręba, relacjonując spotkanie z Johnem McCainem przekazał informację, że senator jest świadom "wypaczenia obrazu polskiego rządu przez liberalne media".

USA odwiedzili politycy PiS. Krótką wizytę w Stanach, w połowie czerwca, złożyli europoseł Tomasz Poręba, Ryszard Terlecki, Ryszard Legutko. W czasie swojej wizyty mieli przyjemność spotkać się senatorem McCainem, który jest żywo zainteresowany sytuacją w Polce. Dowodem tego był styczniowy list senatorów USA do polskiej premier. McCain podpisał się pod nim.

W ocenie Tomasza Poręby spotkanie z ważnym politykiem frakcji republikańskiej przebiegło w dobrej atmosferze i pozwoliło wyjaśnić nieścisłości i nieporozumienia, które w USA o Polsce są nagłaśniane, głownie przez media.

- Senator McCaine przyznał, że obraz Polski w mediach za oceanem jest jednostronny - relacjonował Tomasz Poręba.

Źródło: twitter.com
W wywiadzie dla wPolityce.pl europoseł tłumaczył, jak doszło jego zdaniem do zafałszowania polityki PiS w oczach Amerykanów.

- Przekazałem informacje o tym, co dzieje się w Polsce - mówił Poręba. - W moim przekonaniu obraz, który jest serwowany Amerykanom i amerykańskim politykom przez liberalne media, jest mocno nieobiektywny. Na pewno istnieje duże zapotrzebowanie ze strony amerykańskich polityków i wpływowych środowisk amerykańskich na narrację z drugiej strony, na narrację PiS. Oni chcą wiedzieć co tak naprawdę dzieje się w Polsce, również z perspektywy rządu Beaty Szydło. To były owocne rozmowy - reasumował.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA