REKLAMA

Europoseł PiS: Rezolucja PE jest absurdalna, szkodliwa, nierzetelna

  • Autor: PAP/GP
  • 13 kwietnia 2016 14:54
Europoseł PiS: Rezolucja PE jest absurdalna, szkodliwa, nierzetelna Według Legutki rezolucja jest przeciwskuteczna, ponieważ jego zdaniem Parlament Europejski ustawił się w roli strony tego sporu konstytucyjnego w Polsce. (fot.: twitter.com)

Rezolucja jest absurdalna, szkodliwa, nierzetelna i przeciwskuteczna - powiedział w środę na konferencji prasowej w Parlamencie Europejskim po głosowaniu nad rezolucją ws. Polski europoseł PiS Ryszard Legutko. "W efekcie tej rezolucji konflikt się pogłębi" - dodał.

Parlament Europejski przyjął w środę rezolucję o sytuacji w Polsce. Oświadczył w niej, że jest poważnie zaniepokojony, że faktyczny paraliż Trybunału Konstytucyjnego w Polsce zagraża demokracji, prawom człowieka i praworządności.

- Rezolucja jest absurdalna, szkodliwa, nierzetelna i przeciwskuteczna. Jest absurdalna, bo w czasach, kiedy wybuchają bomby a Unia Europejska zmaga się z poważnym kryzysem imigracyjnym (...), Parlament Europejski zajmuje się problemem, który problemem nie jest, a już na pewno nie jest problemem europejskim - powiedział Legutko.

Według niego rezolucja jest "szkodliwa", ponieważ został stworzony precedens używania instrumentów europejskich do wewnętrznych sporów politycznych w kraju.

- Tak się nie robi, to jest, powiedziałbym, rodzaj demoralizacji klasy politycznej. Takie praktyki zawsze spotykały się z naganą i słuszną krytyką - podkreślił.

- Jest to również rezolucja nierzetelna, ponieważ kluczowe informacje dotyczące przyczyny i natury sporu konstytucyjnego nie zostały w tym tekście uwzględnione, po prostu je pominięto, tak, jakby ich nie było. Rezolucja jest wyraźnie aprobatywna wobec jednej strony sporu, a w sposób nieuzasadniony krytyczna wobec drugiej - dodał.

Według Legutki rezolucja jest przeciwskuteczna, ponieważ jego zdaniem Parlament Europejski ustawił się w roli strony tego sporu konstytucyjnego w Polsce.

- PE nie powinien być stroną, rola parlamentu mogłaby polegać, i byłaby to dobra rola, na mediacji, na łagodzeniu istniejącego sporu. Tymczasem w efekcie tej rezolucji, wszystko na to wskazuje, konflikt raczej się pogłębi, a jego rozwiązanie odsunie się daleko w przyszłość - wskazał europoseł PiS.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA