REKLAMA

Ewa Kopacz: Minister Zdrowia jest marzycielem. Sieć szpitali nie zmniejszy kolejek do lekarza

  • Autor: PAP/AT
  • 23 lutego 2017 11:45
Ewa Kopacz: Minister Zdrowia jest marzycielem. Sieć szpitali nie zmniejszy kolejek do lekarza Mogłabym powiedzieć wszystko o ministrze Radziwille, ale jedno na pewno, że jest marzycielem - powiedziała była premier (Ewa Kopacz, fot.premier.gov.pl/M. Śmiarowski)

• Była premier i minister zdrowia Ewa Kopacz podkreśliła, że wprowadzenie ustawy o tzw. sieci szpitali spowoduje, że znikną oddziały w szpitalach powiatowych, niektóre oddziały, do których są przyzwyczajeni mieszkańcy, ale znikną też niektóre szpitale.
• Kolejki w służbie zdrowia można skrócić tylko wtedy, kiedy na rynku jest więcej lekarzy - oceniła była premier.

We wtorek (21 luty) rząd przyjął projekt dotyczący utworzenia systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej. Zdaniem ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła od pierwszego dnia, kiedy ustawa wejdzie w życie, czyli od 1 października, mają skończyć się kolejki w szpitalnych oddziałach ratunkowych, bowiem obok nich mają powstać przychodnie nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej, do których mają trafiać lżej chorzy pacjenci.

"Ja mogłabym powiedzieć wszystko o ministrze Radziwille, ale jedno na pewno, że jest marzycielem. Kolejki można skrócić tylko wtedy, kiedy ma się więcej lekarzy na rynku. Ktoś musi tych pacjentów przyjmować" - przekonywała w czwartek na antenie TOK FM Kopacz.

Czytaj też: Radziwiłł o sieci szpitali: Nie ma zagrożenia, by projekt nie miał poparcia większości

Była minister zdrowia podkreśliła, że wprowadzenie ustawy o tzw. sieci szpitali spowoduje, że "znikną oddziały w szpitalach powiatowych, niektóre oddziały, do których są przyzwyczajeni mieszkańcy, ale znikną też niektóre szpitale. W większości będą to szpitale oczywiście niepubliczne, ale to szpitale, które do tej pory miały podpisaną umowę z NFZ i które oczywiście pełniły funkcję w systemie opieki zdrowotnej, które świadczyły usługi za darmo, ponieważ miały podpisaną umowę z NFZ".

"Dzisiaj los tych szpitali jest na wodzie palcem pisany" - zaznaczyła Kopacz.

Cały artykuł czytaj tutaj.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA