REKLAMA

Expose Szydło: Koniec z arogancją władzy i pychą

  • Autor: PAP/AT
  • 18 listopada 2015 12:55
Expose Szydło: Koniec z arogancją władzy i pychą - Polacy opowiedzieli się za zmianą dotychczasowej polityki i formą sprawowania władzy - powiedziała Beaty Szydło (Beata Szydło, fot.premier.gov.pl)

Beata Szydło podczas expose zapowiedziała, że zasady, którymi będzie kierował sie nowy rząd to pokora, praca, umiar, roztropność w działaniu i odpowiedzialność.

"25 października 2015 roku Polacy opowiedzieli się za zmianą dotychczasowej polityki i formą sprawowania władzy. Ta ogromna potrzeba jest wynikiem ostatnich lat, kiedy to nastąpiło kompletne rozminięcie się oczekiwań obywateli z działaniem rządzących. I to dziś w tej izbie musimy jasno powiedzieć - polska polityka musi być inna. Pokora, praca, umiar, roztropność w działaniu i odpowiedzialność, a przede wszystkim słuchanie obywateli - to są zasady, którymi będziemy się kierować" - powiedziała Szydło w Sejmie.

"Koniec z arogancją władzy i koniec z pychą" - dodała, na co część sali zareagowała brawami, część śmiechem.

Jak mówiła, pochodzi z górniczej rodziny, gdzie "etos ciężkiej pracy uczył pokory i skuteczności, uczył szacunku dla siebie, ale przede wszystkim dla wysiłku drugiego człowieka". "Mała miejscowość Brzeszcze, to moje miasto, które nauczyło mnie, jak ważne jest słuchać ludzi, by wzajemnie sobie pomagać" - powiedziała Beata Szydło.

"Nasze życie składa się z małych spraw i tym małym, codziennym sprawom moich rodaków, ja chcę służyć. Ponieważ wiem doskonale, że nie ma wielkich osiągnięć i sukcesów bez tych właśnie małych codziennych kroków. Pamiętajmy - suma małych spraw tworzy wielkie sprawy. Dlatego powiem krótko: program naszego rządu mogę streścić w jednym zdaniu. Po pierwsze rozwój, po drugie rozwój, po trzecie rozwój" - podkreśliła Szydło.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Agnieszka 2015-11-18 13:35:14
    Koniec z arogancją władzy i pychą - HA życzę powodzenia. Nie zapomnę jednak strajków pielęgniarek pod rządami Kaczyńskiego i podejścia rządu do ich postulatów. Polityka to władza i pieniądze, co kusi niezmiernie, każdą Partię. Niestety. Obiecywać zawsze można, ale czy to nie "obiecanki cacanki..."? Oby było z czego dawać, na "CUDA" nie liczyłabym. Komentatorzy polityczni-zagraniczni są sceptycznie nastawieni, ta jak PIS do rządzenia w Unii. Jak można obiecywać nie znając dokładnie sytuacji finansowej polskiego budżetu? A tak zrobiła w kampanii partia PIS. Przypomnicie sobie słowa "zdrowego rozsądku" Kopacz. Nikt w 100 dni nie uzdrowi Pąństwa, ale słowa Kaczyńskiego, że POLSKA jest w tragicznym stanie - to tylko podjudzanie. Dopiero może być. Skończą siędotacje do autostrad, PKP itp. jak PIS zrobi "rozpierduchę" w Brukseli. Niestety uczestnictwo w Unii zobowiązuje, ale chyba PIS nie zdaje si=obie z tego do końca sprawy, myślą że Unia to polska sala sejmowa. Niestety nie damy radę jak będziemy sądzić, że żyjemy jak "Państwo w Państwie", jesteśmy uzależnieni od Unii taka jest prawda i jesteśmy tylko jej częścią i to nie ta dominującą. Mnie jako 43 letnią kobietę przerażają wizje Kaczyńskiego(rządzącego)-Szydło. Pozytywny nacjonalizm nie jest zły jeśli tylko nie godzi w interesy społeczeństwa. Jestem przerażona losami Polski pod rządami PIS.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA