REKLAMA

Expose Szydło: Rozwój Polski nie może być skoncentrowany w kilku metropoliach

  • Autor: PAP/AT
  • 18 listopada 2015 14:09
Expose Szydło: Rozwój Polski nie może być skoncentrowany w kilku metropoliach Wrócimy do polityki zrównoważonego rozwoju - mowi Szydło (fot.pixabay.com)

- Chcemy, by równe szanse mieli wszyscy, bez względu na to, czy mieszkają w małych, czy dużych miejscowościach. Bez względu na to, jaki jest w tej chwili jego status - podkreślała w expose premier Beata Szydło.

Powrót do polityki wyrównywania szans

"Rozwój kraju nie może być skoncentrowany w kilku metropoliach, musi dotyczyć obszaru całego kraju. () Wrócimy do polityki wyrównywania szans, wrócimy do polityki zrównoważonego rozwoju" - powiedziała szefowa rządu w Sejmie.

"Chcemy, by równe szanse mieli wszyscy, bez względu na to, czy mieszkają w małych, czy dużych miejscowościach, na północy, na południu, na wschodzie czy zachodzie naszej ojczyzny. Żeby każdy miał równe szanse bez względu na to, czy urodził się na terenach popegeerowskich czy w Warszawie, bez względu na to, jaki jest w tej chwili jego status" - mówiła Szydło.

Ponowny rozkwit Śląska i Łodzi

"Chcemy, by na Śląsku znów biło serce polskiego przemysłu. Chcemy, by rozkwitała Łódź. () Nie dokonamy tych zmian z dnia na dzień ani z roku na rok, ale trzeba te sprawy postawić i trzeba je podjąć. Nie trzeba się bać podejmowania trudnych decyzji" - podkreślała.

Wyższe emerytury

Szydło wskazywała, że wielkim wyzwaniem jest sprawa niskich emerytur. Zapowiedziała, że jej rząd będzie dążył do ich podnoszenia, w szczególności jeśli chodzi o emerytury najniższe, niepozwalające na zaspokojenie podstawowych potrzeb.

"Możliwości zaspokojenia przez państwo godnego życia starszemu pokoleniu uwarunkowane są głównie poziomem PKB. Mechanizmy gromadzenia środków na te cele to w istocie kwestia techniczna. W dłużej perspektywie czeka nas poważna debata na temat systemu emerytalnego" - powiedziała szefowa rządu.

Jak zaznaczyła, decyzja będzie należała do obywateli. "Będziemy pytać obywateli we wszystkich ważnych dla nich sprawach" - zapowiedziała.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA