REKLAMA

Fenomen Kukiza na Wyspach. ”Politycy tu nie przyjeżdżają”

  • Autor: TM
  • 28 października 2015 07:20
Fenomen Kukiza na Wyspach. ”Politycy tu nie przyjeżdżają” Paweł Kukiz jako jedyny starał się o poparcie Polonii – uważa Małkiewicz. Fot. facebook.com

Głos na ruch Kukiz'15 oddała na Wyspach prawie jedna czwarta głosujących. Dlaczego duże partie porzuciły młodych imigrantów?

Polacy na Wyspach zostali zignorowani przez czołowe partie - twierdzi Grzegorz Małkiewicz, redaktor naczelny wydawanego w Londynie pisma "Nowy Czas".

Jego zdaniem duże partie porzuciły młodych imigrantów.

Kukiz jedyny

Z wyborów na wybory ich aktywność jest coraz mniejsza. Politycy tu nie przyjeżdżają, nie interesują się dotarciem do potencjalnego wyborcy - ocenia w rozmowie z portalem interia.pl.

Paweł Kukiz jako jedyny starał się o poparcie Polonii. Często przyjeżdżał na Wyspy, by spotkać się z wyborcami, w przeddzień wyborów dał tam dwa koncerty - dodaje Małkiewicz.

"Tu łatwiej jest być antysystemowym"

Drugie miejsce zajęło Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem sięgającym niemal 23 procent, ale Małkiewicz zwraca uwagę na dobry wynik trzeciej partii Korwin, którazdobyła 20 procent głosów.

Z dala od ojczyzny łatwiej jest być antysystemowym. W kraju jesteś z wiązany z instytucjami. Tutaj jest dystans do tego państwa. Gdy ktoś przyjeżdża i mu "dokłada", jest bliskim sojusznikiem, bo ty też masz taki dystans. Pępowina jest odcięta - przekonuje redaktor "Nowego Czasu".

Bez mandatu

Czwarte miejsce na Wyspach zajęła Platforma Obywatelska, uzyskując niespełna 15 procent głosów. Nowoczesna mogła liczyć na niemal 8 procent głosów. Partia Razem (5,32 procent) wyprzedziła Zjednoczoną Lewicę (4,30 proc.). PSL uzyskało 0.35 proc.

Troje Polakówmieszkającychw Wielkiej Brytanii ubiegało się o wejście do parlamentu. Byli to: Anna Maria Anders (z ramienia PiS, kandydowała do Senatu), Dagmara Chmielewska (Nowoczesna, kandydowała do Sejmu) i Przemysław Skwirczyński (KORWiN, kandydował do Sejmu). Żadne z nich nie uzyskało mandatu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA