REKLAMA

Francuska prasa: W Polsce zaostrzone środki bezpieczeństwa

  • Autor: PAP/JS
  • 29 lipca 2016 12:40
Francuska prasa: W Polsce zaostrzone środki bezpieczeństwa . Dziennik podaje, że na tegoroczne ŚDM "zmobilizowano 20 tys. policjantów, z których 7500 patroluje ulice, a 9000 strażaków nadzoruje newralgiczne tereny przemysłowe, dworce, przystanki autobusowe i lotnisko" w Balicach (fot. MSWiA/twitter)

Francuskie "Le Figaro" zwraca uwagę, że po brutalnym zamordowaniu w Normandii katolickiego księdza Światowe Dni Młodzieży odbywają się w Krakowie w warunkach "bardziej niż kiedykolwiek zaostrzonych środków bezpieczeństwa".

Francuski dziennik katolicki "La Croix" w swej relacji z drugiego dnia wizyty papieża Franciszka na Światowych Dniach Młodzieży, zatytułowanej "Franciszek - pokorny pielgrzym w Częstochowie", zwraca uwagę na jego udział we mszy na Jasnej Górze z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski.

"La Croix" przywołuje słowa papieża o tym, że Jasna Góra "zawsze była w Polsce miejscem wolnym", "nawet, gdy okupowali ją Szwedzi", "nawet, gdy Polska zniknęła z map, Matka Królowa Polski była tutaj", "nawet podczas komunizmu klasztor pozostał wyspą wolności".

Czytaj też: Papież w księdze pamiątkowej: Panie miej miłosierdzie, przebacz okrucieństwo

Tygodnik "L'Express" obszernie cytuje słowa papieża do "entuzjastycznego tłumu ok. 600 tys. młodych pielgrzymów" na krakowskich Błoniach. W swej relacji na stronie internetowej magazyn wybija wypowiedź Franciszka o "niektórych młodych ludziach, którzy w wieku 23, 24 czy 25 lat już stają się emerytami".

"Le Figaro" w swej relacji przywołuje apel papieża do młodych, "aby się nie bali".

Zwraca też uwagę, że po brutalnym zamordowaniu w Normandii katolickiego księdza Światowe Dni Młodzieży odbywają się w Krakowie w warunkach "bardziej niż kiedykolwiek zaostrzonych środków bezpieczeństwa". Dziennik podaje, że na tegoroczne ŚDM "zmobilizowano 20 tys. policjantów, z których 7500 patroluje ulice, a 9000 strażaków nadzoruje newralgiczne tereny przemysłowe, dworce, przystanki autobusowe i lotnisko" w Balicach.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA