REKLAMA

Frankowicze zapowiadają nieposłuszeństwo. Przestaną płacić raty kredytów

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 11 sierpnia 2016 09:27
Frankowicze zapowiadają nieposłuszeństwo. Przestaną płacić raty kredytów Akcja ruszy pod hasłem "nie płacę haraczu" (fot. youtube.com)

• Frankowicze skupieni w stowarzyszeniu "Stop Bankowemu Bezprawiu" przygotowują akcję obywatelskiego nieposłuszeństwa.
• Przez trzy miesiące nie będą płacili rat kredytów walutowych - informuje portal tvn24bis.pl.

Jak tłumaczy Mariusz Zając, sekretarz stowarzyszenia, frankowicze chcą w ten sposób pomóc prezesowi NBP Adamowi Glapińskiemu zmusić banki do skutecznych działań. Akcja ma być odpowiedzią na prezydencki projekt ustawy frankowej.

Portal tvn24bis.pl przypomina, że oprócz akcji "nie płacę haraczu", polegającej na tym, że klienci banków przez dwa lub trzy miesiące nie będą płacili rat kredytów walutowych, frankowicze będą manifestować w Warszawie 10 września.

- Po okresie trzymiesięcznym ci, którzy nie będą chcieli dalej uczestniczyć w akcji, będą mogli spłacić należność, która narosła przez ten okres - mówi w rozmowie z tvn24bis.pl Mariusz Zając.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Marcin 2016-08-11 12:06:24
    Od razu widać jacy inteligenci brali takie kredyty. Jeszcze większe ała chcą sobie zrobić. No cóż. Rozumu nikt w lotto nie wygrał jak do tej pory.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA