REKLAMA

Frontex: Rośnie liczba migrantów docierających do Włoch

  • Autor: PAP/JS
  • 19 lipca 2016 13:03
Frontex: Rośnie liczba migrantów docierających do Włoch Liczba migrantów, którzy przybyli z Afryki Płn. do Włoch, wzrosła w czerwcu o ok. 25 proc. Liczba migrantów, którzy przybyli z Afryki Płn. do Włoch, wzrosła w czerwcu o ok. 25 proc. (fot. frontex.europa.eu)

• Liczba migrantów, którzy przybyli z Afryki Płn. do Włoch, wzrosła w czerwcu o ok. 25 proc. w porównaniu z majem - podała unijna agencja ds. granic Frontex.
• Odnotowano znaczy spadek liczby uchodźców docierających do Grecji w porównaniu z ub. rokiem.

Ok. 22,5 tys. ludzi dotarło w czerwcu do włoskich wybrzeży, o 24 proc. więcej niż w maju. Większość pochodzi z Nigerii, Erytrei i Sudanu - czytamy w oświadczeniu Fronteksu.

W pierwszej części tego roku do Włoch przybyło 69,5 tys. migrantów, czyli mniej więcej tyle samo co rok temu.

Czytaj też: Ryszard Petru: Wziąłem kredyt na kampanię wyborczą Nowoczesnej

Z kolei liczba migrantów, którzy dotarli z Turcji do Grecji, spadła o 95 proc. w porównaniu z czerwcem 2015 roku. W czerwcu 2016 roku do Grecji przybyło tylko 1 450 migrantów.

Jak pisze Frontex, ten spadek jest rezultatem kilku czynników, w tym umowy między Unią Europejską a Turcją w sprawie odsyłania migrantów oraz surowszych kontroli przeprowadzanych przez Macedonię na granicy z Grecją.

Wśród migrantów docierających do Grecji wciąż najwięcej jest Syryjczyków. Na kolejnych miejscach są Pakistańczycy, Afgańczycy i Irakijczycy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA