REKLAMA

Funkcjonariusze SKK wypełniają ankietę. Większość pytań dotyczy katastrofy smoleńskiej

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 26 stycznia 2016 10:47
Funkcjonariusze SKK wypełniają ankietę. Większość pytań dotyczy katastrofy smoleńskiej Ankieta, którą przygotowało nowe kierownictwo MON, jest częścią zarządzenia 150/15. (fot. mon.gov.pl)

Funkcjonariusze Służby Kontrwywiadu Wojskowego muszą wypełnić ankietę na temat swojej pracy za poprzedniej władzy. Większość z 38 pytań, jakie znalazły się w formularzu dotyczy katastrofy smoleńskiej - informuje "Gazeta Wyborcza".


"GW" przypomina, że ankieta to wypełnienie przedwyborczych obietnic. Antoni Macierewicz zapowiadał wówczas weryfikację służb specjalnych.

Głównym kryterium weryfikacji, jak donosi dziennik, jest stosunek do katastrofy smoleńskiej.

Ankietę muszą wypełnić wszyscy funkcjonariusze i pracownicy kontrwywiadu wojskowego. - Na razie to jest tylko u nas, ale nie wykluczam, że w innych służbach też będą musieli odpowiadać na takie pytania. W rozmowach z nowym szefostwem jesteśmy pytani wprost, czy braliśmy udział w zacieraniu śladów prawdy o zamachu w Smoleńsku - opowiada "Wyborczej" oficer SKW.

Ankieta, którą przygotowało nowe kierownictwo MON, jest częścią zarządzenia 150/15. Wydał je 15 grudnia 2015 roku Piotr Bączek, jeden z najbliższych współpracowników Macierewicza i obecny szef SKW.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Literowiec 2016-01-26 18:36:24
    Funkcjonariusze SKK wypełniają ankietę. A co to za skrót? :)
  • Wdzivny 2016-01-26 17:57:18
    o hańba, by za cenę pozostania w służbie, pośrednio trzeba było potwierdzać mrzonki Macierewicza o zamachu pod Smoleńskim.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA