REKLAMA

Gabinety polityczne do rozwiązania

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: Portalsamorzadowy.pl/JS
  • 08 lutego 2016 18:57
Gabinety polityczne do rozwiązania Zdaniem autorów projektu, zmiany wychodzą naprzeciw oczekiwaniom społecznym dotyczącym oszczędności w wydatkowaniu środków publicznych z budżetu państwa i redukcji biurokracji (fot.fotolia)

• Kukiz'15 chce usunięcie gabinetów politycznych funkcjonujących przy wójtach, burmistrzach, prezydentach miasta, starostach i marszałkach województwa oraz na szczeblu centralnym.
• Projekt nowelizacji ustawy o pracownikach samorządowych został złożony w Sejmie.
• Chodzi o oszczędności rzędu pół miliarda złotych rocznie. W samorządach mogłoby stracić pracę nawet 10 tys. osób.

Klub Poselski Kukiz'15 przygotował nowelizację ustawy o pracownikach samorządowych oraz zmianie niektórych innych ustaw. Zakłada ona usunięcie przepisów dotyczących gabinetów politycznych funkcjonujących na szczeblu samorządowym, przy wójtach (burmistrzach, prezydentach miasta), starostach i marszałkach województwa oraz na szczeblu centralnym.

- Poprzez odpowiednie zmiany w ustawach o pracownikach samorządowych, o Radzie Ministrów oraz o pracownikach urzędów państwowych, istniejące gabinety polityczne stracą podstawę prawną swojego istnienia – czytamy w uzasadnieniu projektu.

Według szacunków projektodawców, oszczędności dla budżetu państwa i jednostek samorządu terytorialnego wynikające z projektowanych przepisów przekroczą 500 mln zł w skali roku.

Czytaj cały artykuł tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA