REKLAMA

"Gazeta Polska codziennie": Obligacje 500+ są atrakcyjne

  • Autor: PAP/JS
  • 08 października 2016 07:54
"Gazeta Polska codziennie": Obligacje 500+ są atrakcyjne Od października 2016 r. oferta Ministerstwa Finansów została poszerzona o nowe obligacje przeznaczone dla beneficjentów programu Rodzina 500+ (fot. mpips.gov.pl)

• Według ekspertów nowe Rodzinne Obligacje Skarbowe, emitowane od października przez resort finansów, mogą być atrakcyjną alternatywą dla produktów obecnych już na rynku.
• Oprócz wysokiego oprocentowania są także bezpieczne - pisze "Gazeta Polska codziennie".

"Od października 2016 r. oferta Ministerstwa Finansów została poszerzona o nowe obligacje przeznaczone dla beneficjentów programu Rodzina 500+. Produkt ten kierowany jest do osób otrzymujących świadczenie w ramach programu 500+, chcących oszczędzać na przyszłe potrzeby swoich dzieci. Mogą one nabywać obligacje do wysokości przyznanego świadczenia wychowawczego" - czytamy w artykule.

Nowe papiery nazwane Rodzinnymi Obligacjami Skarbowymi umożliwiają regularne oszczędzanie środków otrzymanych w ramach programu, dostępne są w ciągłej sprzedaży w cyklach miesięcznych, tak jak obligacje ze standardowej oferty, a można je nabyć w oddziałach PKO Banku Polskiego, punktach obsługi klientów Domu Maklerskiego PKO BP oraz przez internet. Cena jednej Rodzinnej Obligacji Skarbowej ma wynieść 100 zł.

Eksperci uważają, że oferta Rodzinnych Obligacji Skarbowych jest bardzo atrakcyjna. Podkreślają m.in., że przynajmniej część uprawnionych będzie zainteresowana zakupem nowych obligacji, ze względu na fakt, że przygotowana oferta jest konkurencyjna wobec innych, dostępnych na rynku. Jak podkreślił ekonomista BZ WBK Piotr Bielski: "warto zachęcać Polaków do oszczędzania".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • pajacyk 2016-10-10 13:33:58
    To juz nie chodzi o podniesienie poziomu życia rodzinom i o dzietność??????Kasy brak to trzeba próbować część wydatków zamrozić?Kasa wróci do państwa?>????
  • obs1248 2016-10-10 08:18:37
    To jest chore! Nazwa nie powinna kojarzyć się z programem prorodzinnym. Wiadomo- bank=złodziej.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA