REKLAMA

Gdańsk ujawnił, ile zarabiają urzędnicy

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: Portalsamorzadowy.pl/JS
  • 02 lutego 2016 14:23
Gdańsk ujawnił, ile zarabiają urzędnicy Na stronach gdańskiego urzędu można sprawdzić, jakie wydatki ponoszą osobiście mieszkańcy, a jakie – miasto (fot.gdansk.pl)

• Na specjalnej stronie internetowej gdański magistrat publikuje wszystkie dane dotyczące miejskich finansów.
• Prezydent miasta zarabia na rękę 8,6 tys. zł.
• Można też sprawdzić, jakie wydatki ponoszą mieszkańcy, a jakie miasto. Np. utrzymanie dziecka w przedszkolu kosztuje miesięcznie 838 zł, z czego miasto dopłaca 718 zł.

Ile kosztował nowy wybieg dla lwów w oliwskim zoo? Jaką kwotę z podatków każdego gdańszczanina miasto przeznacza na naprawę dróg? Ile pieniędzy z budżetu Gdańska jest wydawanych na dopłaty do imprez kulturalnych? Miejskie finanse może teraz prześwietlić każdy, odwiedzając nową stronę www.gdansk.pl/budzet.

Jeśli wpiszemy w kalkulatorze na stronie średnią pensję krajową brutto, czyli 3783 zł, to wyjdzie nam, że co miesiąc 37,59 zł z podatku od tej kwoty miasto wydaje na infrastrukturę drogową i komunikację miejską, 37,48 zł na edukację, 11,16 zł na pomoc społeczną, a 7,97 zł na kulturę i sztukę.

To jedna z zabawek na nowej stronie internetowej utworzonej przez miasto:budżetowy kalkulator, za pomocą którego można sprawdzić, jaką część podatków od pensji mieszkańców pochłaniają wydatki miejskie.

Co jeszcze jest ciekawego na stronie www.gdansk.pl/budzet? – Chcemy, by w czytelny, jasny i przystępny sposób mieszkańcy zobaczyli, na co przeznaczone są ich podatki – mówi Katarzyna Drozd-Wiśniewska, zastępca dyrektora Wydziału Polityki Gospodarczej Urzędu Miejskiego.

Więcej na portalsamorzadowy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA