REKLAMA

Gen. Skrzypczak: Polska armia nie jest nowoczesna, to wina polityków

  • Autor: bad
  • 17 maja 2016 09:37
Gen. Skrzypczak: Polska armia nie jest nowoczesna, to wina polityków Gen. Skrzypczak: Przez wiele lat nie podejmowano kluczowych decyzji dotyczących modernizacji polskich sił zbrojnych. (Fot. twitter/Andrzej Jaśkiewicz)

- Przez wiele lat nie podejmowano kluczowych decyzji dotyczących modernizacji polskich sił zbrojnych – ocenił na antenie Radia Wnet generał Waldemar Skrzypczak, były dowódca wojsk lądowych.

Generał Skrzypczak stwierdził, że braki w polskim wojsku nie są winą wojskowych, tylko tych, którzy siłami zbrojnymi zarządzają, czyli polityków.

- Przez wiele lat nie podejmowano kluczowych decyzji dotyczących modernizacji polskich sił zbrojnych, dlatego polska armia nie jest nowoczesna. W tym zgadzam się z ministrem Macierewiczem – podkreślił generał.

Waldemar Skrzypczak zauważa, że żołnierze mówią dobrze o nowym szefie MON Antonim Macierewiczu i o tym, że zmiany w wojsku idą w dobrym kierunku.

- Na dobrą sprawę, deklaracjami się wszystkiego nie załatwi. Minister Macierewicz deklaruje, że wiele zrobi, a na razie zrobił dobry ruch z pozwoleniem na dłuższą służbę szeregowcom, którym kończyły się 12-letnie kontrakty – zauważył gen. Skrzypczak.

W opinii Skrzypczaka diagnoza Macierewicza o psuciu polskiej obronności przez poprzednie rządy jest trafna. Jego zdaniem Macierewicz „mówi o wielu kwestiach, które trzeba w armii naprawić”.

- Nie wszystko jest w siłach zbrojnych złe, żeby można było używać tak dobitnych sformułowań. Trzeba się zgodzić, że zdolności bojowe wojsk operacyjnych są słabe, bo przez lata te zdolności obcinano, szczególnie robił to minister Klich - wyjaśnił.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA