REKLAMA

Gigantyczna akcja resortu rodziny. "500 busy" dotrą do wszystkich miejscowości?

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 09 maja 2016 13:01
Gigantyczna akcja resortu rodziny. "500 busy" dotrą do wszystkich miejscowości? Celem akcji jest dotarcie do mieszkańców wszystkich miejscowości z informacją o programie Rodzina 500 plus (fot. mpips.gov.pl)

• W kwietniu "500 busy" odwiedziły ponad tysiąc gmin.
• Celem akcji jest dotarcie do mieszkańców wszystkich miejscowości z informacją o programie Rodzina 500 plus.

Kampania "bus 500 plus" rozpoczęła się w dniu startu programu, czyli 1 kwietnia i potrwa do końca czerwca. W tym czasie pracownicy urzędów wojewódzkich odwiedzą każdy region w Polsce specjalnie oznakowanymi busami.

- Codziennie od poniedziałku do piątku odwiedzamy od 5 do 6 gmin Podkarpacia odpowiadając na pytania mieszkańców, rozdając ulotki i promując program rządowy „Rodzina 500 plus” w mediach lokalnych - powiedziała Małgorzata Dankowska, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej w Rzeszowie.

 Podczas spotkań można uzyskać nie tylko informacje na temat programu, ale również pomoc w wypełnieniu wniosku, a także otrzymać specjalne gadżety związane z programem.

Czytaj też: Minister Rafalska: Pieniędzy na 500 plus nie zabraknie, opozycja sieje zamęt

 - W trakcie wyjazdów odwiedzamy także ośrodki pomocy społecznej oraz urzędy gmin, które bezpośrednio zajmują się realizacją zadania. Rozmawiamy z kierownikami i pracownikami o tym, jak przebiega program i jakie pojawiają się ewentualne problemy - powiedziała Joanna Jabłonka-Kastrau, pełnomocnik wojewody warmińsko-mazurskiego ds. wdrażania programu Rodzina 500 plus.

Harmonogram wizyt "500 busów" można znaleźć na stronach internetowych urzędów wojewódzkich.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA