REKLAMA

Głodowe emerytury dla Polaków przez obniżenie wieku emerytalnego. Ile wyniosą?

 • Autor: AT
 • 23 marca 2017 08:18
Głodowe emerytury dla Polaków przez obniżenie wieku emerytalnego. Ile wyniosą? Reforma obniżająca wiek emerytalny, która zacznie obowiązywać od 1 października 2017 roku, może spowodować, że Polacy masowo zaczną odchodzić na emeryturę (fot.pixabay.com)

Przez wcześniejsze emerytury świadczenia wielu Polaków mogą być niższe nawet o 1 tys. złotych.

Hasło "głodowe emerytury" wraca jak bumerang. Dużej części Polaków, którzy po obniżeniu wieku emerytalnego będą mogli jesienią odejść na emeryturę, brakuje składek na kontach. A to oznacza, że ich emerytury mogą być niższe nawet o 1 tys. złotych – czytamy w czwartkowym (23 marca) wydaniu „Gazety Wyborczej”.

Czytaj też: Rząd przygotowuje zachęty dla emerytów by pozostali na rynku pracy. Jakie?

Reforma obniżająca wiek emerytalny, która zacznie obowiązywać od 1 października 2017 roku, może – zdaniem ekspertów – spowodować, że ludzie masowo zaczną odchodzić na emeryturę. W całym 2017 roku na emeryturę będzie mogło odejść aż 550 tys. Polaków.

Z ustaleń "Gazety Wyborczej" wynika, że aż 93 tys. osób uprawnionych do emerytury od października nie ma na kontach w ZUS wszystkich składek emerytalnych. W sumie w całym kraju składek brakuje aż 2 mln Polaków pracujących przed 1999 rokiem, którzy nie przeszli jeszcze na emeryturę – czytamy w dzienniku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • Denim 2017-03-25 17:21:19
  Od jakiej kwoty emerytury mają być niższe bo jak od 4tyś.to na to się godzę.Pisze "GW" żeby ludzi ogłupić! Trzeba mieć kwotę odniesienia żeby obliczyć emeryturę.
 • ABc 2017-03-25 17:11:26
  Głodowe emerytury to nie tylko kwestia wieku emerytalnego. 500+ może wyrugować z rynku pracy wiele kobiet i to, w zależności od liczby dzieci, na długi czas. Kiedy więc będą mogły uzyskać odpowiedni staż pracy i odpowiednią wysokość składek. Decydujące się na przerwę w zatrudnieniu, zazwyczaj na nisko wynagradzanych stanowiskach, beneficjentki 500+ mogą być ofiarami systemu. Skończą się świadczenia na dzieci i co dalej. To jest bardzo poważna pułapka 500+
 • merlin 2017-03-25 17:03:45
  co za idiotyczny artykul,jak kto chce i może niech pracuje nawet do 100,wreszcie ludzie dostali PRAWO WYBORU (...)REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA