REKLAMA

Gowin: Chcemy głębokich zmian zapewniających silne państwo

  • Autor: bad/PAP
  • 21 października 2017 14:31
Gowin: Chcemy głębokich zmian zapewniających silne państwo Gowin: chcemy głębokich zmian zapewniających silne państwo. Fot. twitter

Chcemy głębokich zmian, ewolucyjnych, zmian wydyskutowanych z Polakami, ale takich, które zapewnią dynamiczny rozwój gospodarczy, zamożność obywateli i siłę państwa - powiedział w sobotę lider Polski Razem, wicepremier Jarosław Gowin.

Gowin podczas konferencji liderów Zjednoczonej Prawicy, podkreślił znaczenie reform, które realizuje rząd Prawa i Sprawiedliwości. Wymienił w tym kontekście realizowaną przez jego resort - Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego - reformę szkolnictwa wyższego.

Podkreślił, że jest ona ważna, bo "dotyczy środowiska szczególnie istotnego z punktu widzenia rozwoju Polski".

- Warto współpracować z takimi grupami zawodowymi, grupami społecznymi jak świat nauki, świat akademicki i na pewno w toku dialogu wypracujemy rozwiązania, które ewolucyjnie pchną do przodu najpierw polskie uczelnie, polską naukę, a potem także całą polską gospodarkę i polskie państwo - powiedział lider Polski Razem.

Gowin podkreślił, że jedność Zjednoczonej Prawicy jest faktem. Dodał, że obóz rządzący nie tylko zachowuje jedność, ale również się rozszerza.

Przypomniał, że na listopadowym kongresie Polski Razem, Zjednoczona Prawica rozszerzy się o nowe środowiska: republikańskie, wolnościowe, chrześcijańsko-demokratyczne i samorządowców, które "dostrzegają w działaniach rządu szansę dla swoich małych ojczyzn".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA