REKLAMA

Gowin: Głosowanie "na cztery ręce" zgodne z zasadami demokracji

  • Autor: GP
  • 15 kwietnia 2016 08:31
Gowin: Głosowanie "na cztery ręce" zgodne z zasadami demokracji Jarosław Gowin był ministrem sprawiedliwości w rządzie Donalda Tuska, obecnie jest politykiem prawicy w ministerstwie nauki. (fot.:facebook.com)

• Jarosław Gowin uznał kontrowersyjne, czwartkowe (14 kwietnia) głosowanie "na cztery ręce" za zgodne z zasadami demokracji.
• Polityk podkreślił w telewizyjnym wywiadzie, że resort nauki pracuje nad uproszczeniem administracji w uczelniach.

Jarosław Gowin w piątek (15 kwietnia) gościł w programie politycznym w TVP. Na antenie pierwszego programu stacji wiceminister mówił o czwartkowym (14 kwietnia) zamieszaniu w Sejmie. Przypomnijmy, że posłowie głosowali nad kandydaturą następnego sędziego do TK. Kandydata zgłosił PiS, a samo głosowanie było punktem niezapowiedzianym w programie posiedzenia.

- Wczorajsze głosowanie było zgodne z zasadami demokracji i z przepisami prawa Sejmu – zaznaczył Gowin. Polityk mówił też o konsekwencjach jakie to wydarzenie na Wiejskiej miało, tj. odejściu z klubu Kukiz’15 Kornela Morawieckiego i wyrzuceniu z tego klubu posłanki Zwircan. Polityk dodawał:

- Komisja etyki sama zdecyduje czy chce, aby Kornel Morawiecki nadal był jej członkiem.

Kończąc temat minister nauki zaznaczył, że w jego ocenie w sprawie Trybunału potrzebne jest szybkie poszukiwanie kompromisu.

Zapytany o sytuację w ministerstwie nauki Jarosław Gowin podkreślił, że trwają intensywne prace. Ich celem jest uproszczenie biurokracji. Gowin, za jeden z priorytetów swojej obecności w rządzie uznał ułatwienie administracji w szkolnictwie wyższym.

Propozycja ta ma przybrać ramy projektu w najbliższym czasie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • wdzivny 2016-04-15 11:39:50
    Ciekawe w jaki sposób można znaleźć kompromis skoro PiS w bezbrawie brnie coraz głębiej. Najpierw należało by wrócić do stanu początkowego, eliminując łamiące konstytucję zaszłości i dopiero w takim punkcie wyjściowym szukać sposobów, by takie sytuacje nie mogły się w przyszłości zdarzyć. Nie można udawać, że nic się nie zdarzyło.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA