REKLAMA

Gowin: Opuściłem PO, bo skorumpowała ją władza

  • Autor: GP
  • 23 czerwca 2016 09:22
Gowin: Opuściłem PO, bo skorumpowała ją władza Gowin: Każda władza deprawuje. (fot.:jgowin.pl)

• Gowin uważa, że decyzja o wysłaniu wojsk na Bliski Wschód to dobry ruch ze strony polskich władz.
• Polityk jest zdania, że ingerencje państw Zachodu doprowadziły do zaognienia sytuacji na Bliskim Wschodzie.
• Zapytany o wniosek o odwołanie szefa MON, który zgłosiła jego była partia PO, odpowiedział, że przewidywał jak bardzo PO się skorumpowała w okresie rządów.

Wicepremier i minister nauki, Jarosław Gowin stwierdził, że dobrze się stało, że polscy żołnierze udadzą się na Bliski Wschód. Taką decyzję na wniosek ministra obrony Antoniego Macierewicza podjął Andrzej Duda.

- Polskie wojska w rejonie Syrii to bardzo ważna decyzja - mówił polityk prawicy. - Na pewno była wielokrotnie omawiana. Jestem zwolennikiem tej decyzji.

Gowin uzasadniał ten krok MON sięgając do przeszłości i konfliktów zbrojnych, które państwa Zachodu wywołały w przeciągu ostatnich lat.

- Problem trzeba rozwiązać tam na miejscy. Jeśli nie opanujemy tej "beczki z prochem", to oni tutaj przyjdą - mówił o Państwie Islamskim Gowin. - To, co się dzieje na Bliskim Wschodzie, to gigantyczna wina Zachodu.

Czytaj: Polityk PO w Sejmie pytał o wysyłanie wojsk do Iraku i Syrii

Polityk sięgnął jeszcze dalej oskarżając państwa kolonialne o ingerencję w sytuację w Arabii.

Zapytany o Platformę Obywatelską, w kontekście wniosku o dymisję szefa MON, Gowin stwierdził, że od momentu, gdy opuścił tę partię potwierdziły się jego diagnozy o jej stanie.

- Każda władza deprawuje - ocenił polityk na koniec rozmowy. - Władza absolutna deprawuje absolutnie. My nie mamy władzy absolutnej, tylko samodzielną - konkludował o sytuacji w jakiej znalazł się PiS Gowin.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • podpis 2016-06-23 11:19:15
    Opuściłem PO, bo skorumpowała ją władza - zdanie z gruntu nielogoczneREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA