REKLAMA

Gowin: Schetyna kopiuje Tuska i ta strategia się nie sprawdzi

  • Autor: GP
  • 14 czerwca 2016 11:39
Gowin: Schetyna kopiuje Tuska i ta strategia się nie sprawdzi Jarosław Gowin był konserwatywnym członkiem PO, po przegranej w wyborach na lidera Platformy z Donaldem Tuskiem odszedł z partii. (fot.:jgowin.pl)

• Jarosław Gowin jest sceptyczny wobec zmian w PO.
• Ocenia, że taktyka Grzegorza Schetyny jest kalką działań Donalda Tuska. To znaczy eliminowaniem potencjalnego zagrożenia wewnątrz formacji.

We wtorkowy poranek (14 czerwca) Jarosław Gowin zdecydował się odwiedzić studio TVN 24. Na antenie informacyjnej stacji precyzował, jak widzi przyszłość PO pod rządami Grzegorza Schetyny.

Jego ocena nabiera innego wydźwięku, gdy uwzględni się przeszłość wicepremiera i ministra nauki. Przypomnijmy, że Gowin był członkiem PO, ministrem sprawiedliwości w rządzie Donalda Tuska, a co najważniejsze startował na przewodniczącego obecnej partii opozycyjnej.

- Na pewno (Schetyna - red.) objął władzę w partii w trudnym dla niej okresie - mówił Gowin. - Na tę chwilę idzie drogą Donalda Tuska. Czyli stara się pozbyć opozycji. Ja znam dobrze metody Donalda Tuska - posunął się do analogii Gowin, który był widziany jako oponent obecnego szefa Rady Europejskiej, w okresie jego rządów w PO.

Czytaj: Kim według Sasina jest Petru?

- To co sprawdzało się na średnią metę (w przypadku Tuska - red.), to w przypadku Schetyny raczej się nie sprawdzi - kontynuował wicepremier. - Za jego działaniami kryje się koncepcja, że PO może mieć mniejsze poparcie, ale ważne żeby była podporządkowana jednemu ośrodkowi władzy. Schetyna jest pod silnym pręgierzem ataków nie ze strony obozu rządowego, tylko ze strony niektórych mediów.

Zmiany w PO i decyzje wobec posłów tej partii zwróciły w ostatnich tygodniach uwagę opinii publicznej. Trwa spekulacja, jakiego procesu symptomami są: zawieszenie w prawach członka PO Michała Kamińskiego i "czystki" w strukturach lokalnych PO - zwłaszcza duże przetasowanie w Łodzi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA