REKLAMA

Gowin: Student coraz ważniejszy w zarządzaniu uczelnią

  • Autor: GP
  • 30 listopada 2016 12:49
Gowin: Student coraz ważniejszy w zarządzaniu uczelnią Jarosław Gowin jest ministrem nauki od roku, od kiedy rząd PiS przejął ster kraju. (fot.:nauka.gov.pl)

• Jarosław Gowin, w Gdańsku spotkał się z Europejską Unią Studentów.
• Minister podkreślił, jak ważne dla niego jest to, że w Polsce studiują osoby zza granicy. Resort będzie dążył do zwiększenia liczby zagranicznych studentów.
• Organizatorem wydarzenia jest Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

Wicepremier i minister nauki Jarosław Gowin był gościem specjalnym 71. Zjazdu Europejskiej Unii Studentów w Gdańsku. W wypowiedzi do zebranych podkreślił, jak zmieniła się rola studenta w systemie nauczania.

- Partnerstwo studentów w zarządzaniu w szkolnictwie wyższym stało się europejskim standardem - mówił. Głównym tematem spotkania z wicepremierem była kwestia aktywnej roli studentów w decydowaniu o przyszłości szkolnictwa wyższego. 

Szef resortu nauki podkreślał, że Polska jest krajem przyjaznym dla przybywających zza granicy studentów. Wiele w tym względzie zrobiła, w jego ocenie, właśnie Europejska Unia Studentów. - Choć liczba obcokrajowców na polskich uczelniach stale rośnie, to nie jesteśmy usatysfakcjonowani poziomem umiędzynarodowienia w naszym kraju. Potrzebne są dalsze działania – zaznaczył wicepremier.

Czytaj: Masowość nauki ciemną stroną nauki

Główne obrady 71. Zjazdu Europejskiej Unii Studentów rozpoczną się w czwartek (1 grudnia). W czasie dwóch dni paneli dyskusyjnych wypracowywane będą wspólne stanowiska w sprawie rosnącego ekstremizmu wśród studentów w Europie. Kolejnym punktem prac będzie przyjęcie opinii wobec inicjatywy Komisji Europejskiej w zakresie wspomagania kompetencji młodych obywateli, czyli agendy umiejętności (eng. Skills Agenda).

Zjazd określi też strategię członkostwa w organizacji i rozpatrzy przyjęcie w poczet swoich członków unii studenckiej z Białorusi.

Organizatorem wydarzenia jest Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA