REKLAMA

Grodzka o prezydencie: funkcjonariusz polityczny PiS-u

 • Autor: PAP
 • 02 października 2015 17:58
Grodzka o prezydencie: funkcjonariusz polityczny PiS-u Prezydent Andrzej Duda zawetował ustawę o uzgodnieniu płci (fot. facebook)

Wetując ustawę o uzgodnieniu płci, która miała pomóc nielicznej grupie osób w bardzo trudnej sytuacji, prezydent Andrzej Duda okazał się funkcjonariuszem politycznym PiS-u - oceniła posłanka Anna Grodzka (niezrz.). Dodała, że będzie głosować za odrzuceniem weta.

Grodzka powiedziała PAP, że miała nadzieję, że prezydent podpisze tę ustawę. Przypomniała, że wraz z inną osobą transpłciową Ewą Hołuszko, zwracała się do prezydenta o spotkanie w tej sprawie.

"Gdyby miał jakiekolwiek wątpliwości, byłybyśmy w stanie to wyjaśnić. Jeżeli prezydent ma wątpliwości konstytucyjne, mógł skierować ustawę do Trybunału Konstytucyjnego, ale ją zawetował. To świadczy o tym, że jest funkcjonariuszem PiS-u, nie jest człowiekiem gotowym ważyć racje i rozważać różne alternatywy dla dobra ludzi" - oceniła Grodzka.

"Jest to niezwykle groźne. Teraz, jeżeli by się tak wydarzyło nieszczęśliwie - myślę, że do tego nie dojdzie - że PiS zdobędzie władzę, to czeka nas w Polsce długa czarna noc, której Polacy powinni się obawiać" - powiedziała.

Podkreśliła, że ustawa o uzgodnieniu płci miała pomóc nielicznej grupie osób w bardzo trudnej sytuacji.

Zapowiedziała, że będzie głosowała za odrzuceniem weta.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Jola 2015-10-05 19:19:24
  Dlaczego ja mam opłacać operacje ludzi zdrowych na ciele a chorych na umyśle? Od moich podatków wara.
 • Adam Niewyborny 2015-10-03 00:29:21
  Obawiać się powinni ci którzy rozrabiają i przestępcy. Różnego rodzaju mniejszości (w tym i odmieńcy) mają prawo upominać się o swoje sprawy ale nie mogą narzucać - a tym bardziej wymuszać ! - swoich fanaberii na większości. Temat związków homoseksualnych powinien być uregulowany prawnie ale chociażby ze względu na ich specyfikę i ułomność nie powinien stanowić priorytetu. Niestety środowiska homoseksualne próbują zakrzyczeć i zawłaszczyć cały kraj, a na to zgody nie ma.
 • Hoł 2015-10-02 19:31:08
  Będzie głosowała za odrzuceniem weta, bo musi zoperować prostatę - a przepisy NFZ nie uwzględniają takiej procedury u kobiet - musi więc wrócić do POprzedniej płci...REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA