REKLAMA

Grupa sympatyków opozycji zorganizowała protest pod Sądem Najwyższym

  • Autor: PAP/JS
  • 21 lipca 2017 02:23
Grupa sympatyków opozycji zorganizowała protest pod Sądem Najwyższym Protest przeniósł się także częściowo przed Sąd Najwyższy (fot. PO/twitter)

Część demonstrujących przeciw reformie sądownictwa, głównie młodych ludzi, która w nocy z czwartku na piątek dotarła na Plac Krasińskich, gdzie mieści się Sąd Najwyższy, zapowiedziała, że niektórzy z nich zostaną tam do rana.

Kilkaset osób uczestniczących wcześniej w proteście przed Sejmem i siedzibą prezydenta przeszło w nocy przed gmach Sądu Najwyższego i tam - przy pomniku Powstania Warszawskiego - urządziło wiec.

Uczestnicy, głownie młodzi ludzie, słuchali odczytywanych fragmentów konstytucji, odnoszących się m. in. do niezawisłości sądów i kadencyjności stanowiska pierwszej prezes SN.

"Część z was niech idzie do domu odpocząć, część niech zostanie do rana, ale rano niech będzie was tylu, ile teraz, by dać wparcie profesor Gersdorf (Małgorzata, I prezes SN - red) i każdemu sędziemu w Polsce" - wzywał jeden z manifestantów. Odpowiedziały mu okrzyki "Zwyciężymy".

Demonstranci wypełnili połowę placu, usiedli, mają zapalone świece; włączają też latarki w smartfonach. Trzymają flagi polskie, unijne i KOD.

Teren wokół budynku sądu ochrania policja, ruch przez pl. Krasińskich był przez pewien czas zamknięty. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA