REKLAMA

Grupiński: PO nie ma informacji od Marszałka Sejmu o spotkaniu liderów we wtorek

  • Autor: PAP/GP
  • 16 maja 2016 13:09
Grupiński: PO nie ma informacji od Marszałka Sejmu o spotkaniu liderów we wtorek Poseł PO Rafał Grupiński. (fot.:facebook.com)

Do klubu PO nie wpłynęło jeszcze zaproszenie od marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego na wtorkowe spotkanie partii politycznych ws. ustawy o TK - poinformował w poniedziałek (16 maja) poseł PO Rafał Grupiński. Dodał, że opozycja podtrzymuje zaproszenie na spotkanie w środę.

Przed południem podczas konferencji prasowej prezes PiS Jarosław Kaczyński poinformował, że otrzymał zaproszenie od marszałka Sejmu na spotkanie w sprawie Trybunału Konstytucyjnego. Ma się ono odbyć we wtorek o godz. 16.

Rafał Grupiński podczas briefingu w Sejmie poinformował, że takie zaproszenie jeszcze nie wpłynęło do Platformy Obywatelskiej. W jego ocenie spotkanie u marszałka Sejmu to odpowiedź na inicjatywę liderów opozycji, którzy w sobotę zaprosili przedstawicieli PiS i Kukiz'15 na spotkanie w środę o godz. 15.

- Tego rodzaju wyścig na zaproszenia nas nie interesuje - mówił poseł PO. Dodał, że opozycja podtrzymuje swoje zaproszenie. -W tej sprawie nic się nie zmieniło - oświadczył Grupiński.

Zwrócił jednocześnie uwagę, że warunkiem kompromisu PO w sprawie TK jest kwestia opublikowania wyroku Trybunału Konstytucyjnego (z 9 marca br.) przez premier Beatę Szydło i przyjęcie ślubowania od trzech sędziów przez prezydenta Andrzeja Dudę.

- W tej sprawie jesteśmy zdecydowani, aby wymóc to wreszcie na rządzących, co jest literą konstytucji i innych przepisów prawa - podkreślił poseł Platformy.

Zwrócił ponadto uwagę, że zaproszenie od marszałka Sejmu powinno zawierać jakieś wstępne informacje na temat tego, czy w ogóle będzie o czym rozmawiać.

W sobotę podczas wspólnej konferencji prasowej w Sejmie szef PO Grzegorz Schetyna, lider Nowoczesnej Ryszard Petru oraz szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz zaprosili szefów wszystkich partii parlamentarnych na środę na godz. 15 na spotkanie w sprawie rozwiązania sporu wokół TK.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA