REKLAMA

Grzegorz Schetyna: 500 plus także na pierwsze dziecko? Ale jest warunek

  • Autor: PAP/AT
  • 10 maja 2017 11:48
Grzegorz Schetyna: 500 plus także na pierwsze dziecko? Ale jest warunek Utrzymamy program 500 plus - powiedział Grzegorz Schetyna (fot.mpips.gov.pl)

Utrzymamy 500 plus, chcemy, by świadczenie było także na pierwsze dziecko, ale nasz warunek jest taki, by program ten był przeznaczony dla rodzin, w których oboje rodzice lub jedno z nich jest aktywne zawodowo lub szuka pracy - mówił szef PO Grzegorz Schetyna.

"Jeśli chodzi o 500 plus bardzo wyraźnie o tym mówiliśmy: utrzymamy ten program, będziemy go realizować w sposób przez nas zapowiedziany: przekażemy pieniądze także na pierwsze dziecko, także w rodzinach 2+1. Warunek, o którym chcemy rozmawiać jest taki, że ten program powinien być dedykowany do rodzin, w których rodzic lub jeden z rodziców jest aktywny zawodowo lub poszukuje pracy" - powiedział Schetyna odpowiadając na jedno z pytań zadanych przez PiS.

Czytaj też: Efekt programu widoczny gołym okiem

Jak dodał, "to jest program, który musi walczyć o skuteczną demografię, o to, żeby pierwsze dziecko w rodzinie pojawiało się szybciej niż dzisiaj, o zakładanie rodzin i o aktywność zawodową".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Bardzo Proszę 2017-05-11 12:54:55
    Grzesiek, nie daj się wciągać w taką grę bo więcej na Was nie zagłosuję. Każdy głupek potrafi rozdawać pieniądze ale wyścig w ich wydawaniu jest już szczytem głupoty. Lepiej się zastanów jak kasę zarobić a Polacy będą i tak bogatsi, bez powiększania dziury budżetowej.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA