REKLAMA

Grzegorz Schetyna cieszy się z efektów audytu w PO

  • Autor: PAP/GP
  • 08 kwietnia 2016 15:37
Grzegorz Schetyna cieszy się z efektów audytu w PO Lider PO w czasie spotkania Klubu Obywatelskiego, inicjatywy która ma wypracować nowy program partii. (fot.:twitter.com/SchetynadlaPO)

• Rozłamu w partii nie było, nie ma i nie będzie; jestem przekonany, że jesteśmy na dobrej drodze - powiedział w Kielcach szef PO Grzegorz Schetyna, komentując audyt w regionalnych strukturach partii.
• Jego zdaniem Platforma jest w stanie przejść przez trudny okres przebudowy.

- Audyt przechodzi przez wszystkie województwa, regiony, także przez Świętokrzyskie. Niedługo zjawi się ekipa, która będzie sprawdzać, opisywać i oceniać aktywności świętokrzyskiej Platformy - powiedział dziennikarzom Schetyna.

Zapytany o możliwy rozłam w partii polityk odpowiedział, że takiego nie było, nie ma i nie będzie. Przypomniał m.in. czwartkową, wspólną konferencję prasową z premier Ewą Kopacz i szefem klubu Sławomirem Neumannem ws. uchwały dotyczącej zachowania istniejącego w systemie prawnym od 1993 roku kompromisu aborcyjnego.

- To jest ważne, żeby być wspólnie i pokazywać, że Platforma w dobry sposób i w dobrym stylu jest w stanie przejść przez taki trudny okres przebudowy struktur, odbudowy zaufania, wiarygodności - powiedział Schetyna. Zaznaczył jednocześnie, że partia potrzebuje na to trochę czasu.

- Jestem przekonany, że jesteśmy na dobrej drodze - dodał.

Przeczytaj: Opozycja nie ma pomysłu na walkę z PiS. Jej propozycje są abstrakcyjne dla Polaków

Szef PO nie chciał omawiać szczegółów audyty w województwie świętokrzyskim. Dodał, że trzeba poczekać na jego zakończenie. Zapewnił, że wnioski wyciągnięte przez grupę audytową będą przekazane opinii publicznej.

W ostatnim czasie w PO zarządzono kolejne audyty w strukturach regionalnych, m.in. na Lubelszczyźnie, w Świętokrzyskiem, Łódzkiem i Małopolsce. Zdaniem polityków PO, z którymi rozmawiała PAP nie należy się jednak spodziewać decyzji o ich rozwiązaniu. Wcześniej takie rozstrzygnięcia zapadły ws. Lubuskiego i Dolnego Śląska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA