REKLAMA

Grzegorz Schetyna o 500 plus: PiS oszukał 3 mln rodzin

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 09 lutego 2016 08:39
Grzegorz Schetyna o 500 plus: PiS oszukał 3 mln rodzin Trzeba przeprojektować całą politykę rodzinną (fot. schetyna.pl)

„PiS obiecał 500 zł na każde dziecko. To był sztandarowy program w czasie wyborów i wokół tego zbudował całą narrację. Wygrał wybory. Chcemy pokazać w bardzo wyraźny i spokojny sposób - oszukaliście nas” - mówił w Kontrwywiadzie RMF FM Grzegorz Schetyna, odnosząc się do przygotowanego przez Platformę projektu zmian w programie 500 plus.

Platforma Obywatelska złożyła 5 lutego w Sejmie projekt ustawy, zgodnie z którym od 1 lipca br. rodzice otrzymywaliby 500 zł miesięcznie na każde dziecko.

- PiS obiecał 500 zł na każde dziecko. To był sztandarowy program w czasie wyborów i wokół tego zbudował całą narrację. Wygrał wybory. Mówię o tym, jak rozumieli ich propozycje Polacy: 500 zł na każde dziecko. I dzisiaj się z tego wycofują. W odmęcie tego kłamstwa trzeba szukać trzeźwego spojrzenia. Dlatego kładziemy projekt własny. Chcemy pomóc zrealizować PiS-owi ich obietnicę wyborczą, czyli 500 zł na każde dziecko – tłumaczył na antenie RMF FM.

Schetyna przypomniał, że rezygnując z obietnicy wypłacania świadczenia na każde dziecko, PiS oszukał 3 mln rodzin. Pytany o to, czy pamięta, że Platforma Obywatelska także wprowadziła niekorzystne zmiany, jak ograniczenie ulgi na dzieci czy wypłaty becikowego, mówił. – Dzisiaj wyciągamy wnioski. Nie pomyliliśmy się. Przeznaczyliśmy najwięcej w historii na politykę prorodzinną - 39 mld zł – przypomniał.

Zaznaczył, że, jeśli Platforma wygra kolejne wybory, klub nie zrezygnuje z kontynuowania programu PiS. – To jest odpowiedzialność nie na miesiąc czy rok, tylko na następne lata. Też na ten czas, kiedy zwyciężymy w wyborach i będziemy rządzić, bo wierzę, że taki czas przyjdzie. Nie można odejść od projektu, trzeba  przeprojektować całą politykę rodzinną – mówił.

I dodawał. – Nie możemy wygasić tego programu, jeśli on zostanie przegłosowany, to jest święta obietnica państwa polskiego. Tylko za to, że PiS oszukał 3 mln ludzi musi zapłacić politycznie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA