REKLAMA

Grzegorz Schetyna: PO nigdy nie weźmie udziału w demontażu konstytucji, chcemy protestować

  • Autor: PAP/JS
  • 26 września 2017 16:36
Grzegorz Schetyna: PO nigdy nie weźmie udziału w demontażu konstytucji, chcemy protestować Grzegorz Schetyna poinformował, że zarząd PO powołał "zespół ds. ochrony niezawisłości sądów", którym ma pokierować wiceszef PO (fot.twitter.com/SchetynadlaPO)

PO nigdy nie weźmie udziału w demontowaniu konstytucji - czy będzie robił to prezydent, czy PiS - oświadczył lider PO Grzegorz Schetyna. Poinformował o powołaniu partyjnego zespołu, który ma inspirować i koordynować protesty przeciwko prezydenckim ustawom o SN i KRS.

"Jako Platforma Obywatelska, partia o korzeniach demokratycznych, wolnościowych i właśnie obywatelskich, nigdy nie weźmiemy udziału w demontowaniu konstytucji - czy będzie robił to prezydent, czy też większość parlamentarna, partia PiS" - zadeklarował lider PO na konferencji prasowej.

Jak ocenił, ze słów Andrzeja Dudy wynikało, że jego projekty będą właśnie zmierzać do takiego demontażu. Zaznaczył przy tym, że nieobecność polityków Platformy podczas poniedziałkowego spotkania z prezydenta z przedstawicielami klubów parlamentarnych nie oznacza "bojkotu urzędu prezydenta". "Będziemy rozmawiać o wielu rzeczach, ale nie pozwolimy na bezkarny demontaż konstytucji - ona jest ustawą zasadniczą, fundamentem państwa prawa" - podkreślił Schetyna.

Szef Platformy poinformował, że zarząd PO powołał "zespół ds. ochrony niezawisłości sądów", którym ma pokierować wiceszef PO, b. minister sprawiedliwości Borys Budka. W skład zespołu mają wejść parlamentarzyści Platformy. Jego celem ma być - według Schetyny - inspirowanie i koordynowanie w całym kraju ewentualnych protestów przeciwko prezydenckim ustawom.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Mieszko 2017-09-27 18:12:56
    Tylko to umiecie zadymy a kiboli żeście do więzienia zamykali kończycie się powoli
  • ręce opadają 2017-09-27 11:20:57
    Schetyna rozwalisz tą partię. Nie nadajesz się na lidera - brak mądrości, pomysłów i charyzmy. Nie masz nic do zaproponowania tylko protesty. Hycaj więc sobie po ulicach i placach - kupię ci skakankę.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA