REKLAMA

Handel w niedzielę, Piotr Duda do rządu: Nasza cierpliwość się kończy

  • Autor: PAP/AT
  • 19 czerwca 2017 06:55
Handel w niedzielę, Piotr Duda do rządu: Nasza cierpliwość się kończy Myśmy jako komitet, który przygotował tą inicjatywę obywatelską, zrobili to, co do nas należy - powiedział szef Solidarności (Piotr Duda, fot.PTWP)

Mam nadzieję, że prace nad ustawą o handlu w niedzielę posuną się bardzo szybko do przodu, bo nasza cierpliwość powoli się kończy - powiedział szef Solidarności Piotr Duda.

Projekt autorstwa Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej, w którego skład wchodzi m.in. NSZZ "Solidarność", organizacje społeczne, katolickie, pracownicze i pracodawców, zakłada wprowadzenie zakazu handlu w niedzielę w większości placówek handlowych, z odstępstwami. Miałyby one dotyczyć niedziel przedświątecznych, a także sklepów, gdzie handel prowadzi wyłącznie przedsiębiorca prowadzący indywidualną działalność gospodarczą (z wyłączeniem franczyzobiorców i ajentów), stacji benzynowych (z pewnymi obostrzeniami), sklepików z pamiątkami i dewocjonaliami, piekarni zlokalizowanych przy zakładach produkcyjnych prowadzących sprzedaż własnych produktów do godz. 13.

"Myśmy jako komitet, który przygotował tą inicjatywę obywatelską, zrobili to, co do nas należy: przygotowaliśmy projekt ustawy, zebraliśmy prawie pół miliona podpisów, złożyliśmy ten projekt w Sejmie. Bardzo długo rząd przygotowywał swoją opinię. Teraz ten projekt jest w parlamencie. Wiem, że zmienił się przewodniczący podkomisji, bo poseł Jan Mosiński przeszedł do komisji reprywatyzacyjnej i tej komisji będzie przewodniczył przewodniczący Śniadek. Mam nadzieję, że te prace posuną się bardzo szybko do przodu, bo nasza cierpliwość też się powoli kończy" - mówił w TVP Info Duda.

Na uwagę dziennikarza, że nowe przepisy nie zaczną obowiązywać w tym roku, szef Solidarności wyraził nadzieję, że wejdą w życie do grudnia. Solidarność chce, żeby w ustawie było zapisane, że w Wielkie Soboty i w Wigilię pracownicy pracują do godziny 14.

"To jest dla nas też bardzo ważne. Dlatego jesteśmy tym zaniepokojeni, mówiąc najdelikatniej. Dlatego jutro (20 czerwca) jest posiedzenie komisji krajowej i też będziemy się zastanawiać, jak do tego problemu podejść. My nie odpuścimy. Dla nas jest najważniejsze dzisiaj to, co jest w projekcie: 4 wolne niedziele. To PiS obiecał w kampanii wyborczej i z tego się powinien wywiązać".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • robol 2017-06-19 13:02:52
    Duda pozwól ludziom pracować i zarabiać dodatkowe pieniądze. Ty ustawiłeś się dobrze i dla ciebie otworzą nawet supermarket jak będziesz chciał i załadujesz swój bagażnik do pełna. Ja nie mam czasu na zakupy bo cały tydzień pracuję po 12 godz. Przywróć najpierw 8-mio godzinny dzień pracy.Dzięki takiej mądrej inaczej działalności Solidarności większość przedsiębiorstw przestała istnieć więc nie niszczcie jeszcze dodatkowo handlu.OPAMIĘTAJ SIĘ. Wystarczy waszych działań przeciwko ludziom pracy. Dbacie tylko o własne tyłki.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA